Cestovní pojištění

Cestovní pojištění odškrtnuto raz dva

Není to tak dlouho, co jsem míval cestovní pojištění zapsáno v seznamu věcí, jež je třeba udělat před cestou na dovolenou, pěkně nahoře a třikrát červeně podtržené. S obíháním poboček a hledáním té nejvýhodnější ceny totiž bylo třeba začít včas. A dnes? Když na to jdu šikovně, stihnu vše zařídit třeba ještě večer před odletem.

Samozřejmě takovou šibeniční lhůtu bych nikomu nedoporučoval. Ovšem na druhou stranu se to občas hodí – třeba když sháníte cestovní pojištění  na last minute zájezd, který jste objevili teprve včera. A jak na to? Mně osobně stačí tři kroky:

  1. Porovnání nabídek cestovního pojištění přes internet.
  2. Kontaktování vybrané pojišťovny přes e-mail.
  3. Zaplacení povinné zálohy.

Co si připravit předem

Aby vše proběhlo maximálně rychle, je dobré mít při ruce okamžitě všechny potřebné údaje, jež mohou mít na konečnou cenu vliv. U mě je to zpravidla účel cesty, potřebná délka pojištění, údaje o pojištěných osobách a rozsah pojištění. Pojistíte tak nejenom sebe, ale třeba i svoje zavazadla. Nezapomeňte se však informovat na to, jak se při ztrátě zavazadel zachovat. Pojišťovna zpravidla vyžaduje protokol od policie nebo jiné oficiální náležitosti.

Povinné ručení a havarijní pojištění není totéž…

… A ideální je zkombinovat obě dohromady. Já tak získal opravdu kompletní pojištění auta, které mi vynahradí škody vzniklé třeba v důsledku krádeže, havárie nebo poškození při živelné katastrofě. A je dobré vědět, že zatímco povinné ručení škodu na mém vlastním voze nehradí (pomůže pouze jiným účastníkům nehody), to havarijní má pod palcem obojí. Nevěděl jsem o tom, dokud se mi před volant nedostala dodávka na kruhovém objezdu. I tady se vyplatí porovnávat přes internet. Jen je třeba začít s předstihem, aby zelená karta stihla dorazit poštou včas. Zvlášť při cestách do zahraničí je to důležité. Někdy stačí „jiný odstín zelené“ z vaší tiskárny a může být problém.

A můj tip na závěr? Zapomeňte na pracné porovnávání nabídek na jednotlivých webech, ale jděte tam, kde mají vše pěkně na jednom místě. Já můžu doporučit jednoznačně https://kalkulackapojisteni.com/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *