person encoding in laptop

Microsoft Windows 11 se oblékl do nového kabátu. Jaké výhody vám dokáže nabídnout oproti starší licenci?

Pokud používáte Microsoft Windows, jste pravděpodobně zvyklí na to, že téměř každý rok přichází firma s aktualizacemi. Tou poslední největší bylo vydání nového Microsoft Windows 11, jehož cílem bylo přinést lepší pracovní prostředí než jeho starší verze Microsoft Windows 10.  Těšit se tak můžete na úplně nové funkce, ale i zajímavou vizuální proměnu prostředí.

Nové funkce a přehlednější prostředí systému

Microsoft se po poměrně dlouhé době rozhodl obměnit nejoblíbenější systém Microsoft Windows. Ten si v průběhu let prošel opravdu velkými změnami, a to po všech stránkách, včetně funkcí a uživatelského rozhraní. U nové licence Microsoft Windows 11 se nevyplatí očekávat žádné zázraky, ale naopak menší změny, s jejichž pomocí se vám podaří lépe pracovat se svojí produktivitou.

Společnost se tedy tentokrát zaměřila zejména na prostředí systému, které zpřehlednila a upravila i jeho vizuální stránku. Vše tak působí mnohem estetičtěji a uceleněji, přičemž máte po ruce i pokročilejší funkce, jako je práce na více obrazovkách či dokonce plochách – tuto funkci ocení hlavně lidé, kteří na počítači pracují každý den.

Jednodušší stahování android aplikací

Velkou změnou je u  Microsoft Windows 11 PRO možnost stahování Android aplikací, které mnohým uživatelům chyběly. I v tomto případě však nebude proces jejich stažení zrovna nejjednodušší, jelikož bude nutné většinu z nich instalovat skrze Amazon App Store. Každopádně i s nimi budete moci nakládat mnohem efektivněji a upravovat si jejich rozložení zcela libovolně.

Společnost se navíc rozhodla zapracovat i na své virtuální podpoře či nabídce widgetů, které si můžete upravit sobě na míru – běžně zde lze připnout například počasí, zpravodajství, akciové trhy či dopravní kamery. Nový Windows 11 potěší i uživatele tabletů, kde by již neměly být problémy s jejich plynulým ovládáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *