Euro Coin Money Savings Cash  - Engin_Akyurt / Pixabay

Patříte mezi začínající podnikatele? Zkuste své podnikání rozjet pomocí půjčky pro podnikatele a OSVČ

Rozjezd podnikání není nikdy jednoduchý, což vám potvrdí každý podnikatel bez rozdílu. Jednou z nejtěžších součástí je především finanční stránka podnikání, která není zrovna levná. Jen málokomu se poštěstí, že může svůj business plán financovat z vlastních úspor. Naštěstí existují půjčky a úvěry pro podnikatele, díky kterým lze snadno rozjet téměř jakékoliv podnikání.

Založit start-up není jednoduché, ale ne nemožné

V posledních letech se se start-upy doslova rozrostl pytel, a to především díky velkému úspěchu některých z nich, což přesvědčuje čím dál tím více podnikatelů, aby se nebáli riskovat. Mezi opravdu úspěšné start-upy se řadí například AirBnB, Instagram nebo dokonce Uber. Není tedy divu, že k zakládání nových a inovativních firem přistupuje více podnikatelů i u nás v ČR.

Jejich slabou stránkou je však ve většině případů financování, které jim často chybí a nemohou svoji vizi dotáhnout do konce. Naštěstí ale existují půjčky pro start-upy s jejichž pomocí lze založit téměř jakékoliv podnikání, a především pro něj položit silné základy – jedině tak se vám podaří v budoucnu přilákat potenciální investory. V tomto ohledu jsou ideální střednědobé půjčky, které můžete splácet několik let a půjčit si až částky v řádu 5 milionů Kč – u vyšších částek počítejte s tím, že budete muset ručit vlastní nemovitostí.

Půjčku si mohou sjednat i drobní živnostníci

Pokud nemáte ambice pro založení firmy, a i přesto potřebujete zdroj financování, nemusíte zoufat. Velká část společností totiž nabízí i půjčky pro živnostníky a OSVČ, s jejichž pomocí můžete jednoduše nastartovat své podnikání.

Oproti start-upům je vhodnější zaměřit se zejména na krátkodobé půjčky, které můžete rychle splatit a vyhnout se zdlouhavému splácení závazků. Jestliže naopak potřebujete dlouhodobější zdroj financování je opět lepší vsadit na střednědobý úvěr, u kterého byste se však měli ujistit, zda ho budete schopni splácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *