Banka vám nepůjčí? Nezoufejte! Řešením mohou být nebankovní půjčky!

bykst / Pixabay

bykst / Pixabay

Známe to zřejmě všichni: do výplaty zbývá ještě několik dlouhých dnů, naše bankovní konto zeje prázdnotou a v peněžence zbývá několik posledních mincí. Dost dobrý důvod k tomu, abychom si zoufali a propadali panice. Pokud se ke stávající bezútěšné situaci navíc přidá ještě nečekaný výdaj, poměrně značný problém je na světě. Řada osob, které potřebují finanční podporu většího či menšího rozsahu, míří v první řadě do banky. Zde na ně ovšem čeká poměrně zdlouhavý, nepříjemný a značně komplikovaný výslech. Bankovní úředník – ve snaze zjistit co nejvíce o bonitě klienta a jeho rizikovosti, zkoumá registry dlužníků, příjem žadatele, jeho výdaje, ale i platební morálku či finanční minulost. V případě, že zjistí nedostatek, žádost o půjčku smete bez milosti ze stolu. Co dělat v takovém případě? Odpovědí mohou být půjčky bez banky, chcete-li nebankovní půjčky. Jaká nabídka je na našem trhu? Pojďme se společně podívat.

SMS půjčky – snadné sjednání prostřednictvím jedné SMS zprávy

SMS půjčky jsou zpravidla určeny žadatelům, kteří nepotřebují příliš velký objem finančních prostředků a spokojí se s částkou, jenž jim umožní překlenout nepříznivé období nebo několik dnů do další výplaty. Jak již samotný název tohoto produktu napovídá, sjednání a vyřízení půjčky je možné prostřednictvím jedné SMS zprávy. V ní je zpravidla nutno uvést své jméno, datum narození nebo rodné číslo a zaměstnanec dané společnosti následně dohledá potřebné informace, na základě kterých vám půjčku buďto schválí nebo zamítne.

Rychlé půjčka do několika hodin

Další nebankovní produkt je připraven pro ty, kdo potřebují peníze v opravdu rekordně krátkém čase. Rychlé půjčky zpravidla sjednáte a vyřídíte prostřednictvím internetu, následně odešlete registrační poplatek (nejčastěji ve výši 1 koruny) a společnost vám obratem zašle peníze na bankovní účet. Výsledný čas se odvíjí od toho, u jaké banky máte účet veden. V dnešní době ovšem existují již takové společnosti, díky nimž je možno vypůjčené prostředky získat takřka okamžitě prostřednictvím služby PayPal. V takovém případě je přijetí finanční injekce otázkou několika mála minut.

Půjčky bez registru – poslední záchrana

Tento typ půjček je určen osobám, jejichž jméno je vedeno v registru dlužníků. Zde se můžete dostat buďto vlastním přičiněním nebo díky omylu úřadů či prostřednictvím sňatku s nezodpovědnou osobou, která do vašeho společného života místo lásky a pochopení přinesla dluhy a starosti. Máte-li záznam v registru dlužníků, vaše šance na získání půjčky rapidně klesnou. Naštěstí existují společnosti specializující se na půjčky bez registru. Ty zpravidla do registrů dlužníků nenahlížejí a půjčku vám schválí takřka obratem.

Půjčka bez ručitele a zástavy

U půjček bez ručitele a zástavy není nutné žádat o poskytnutí finanční injekce se spolužadatelem nebo závazek zajišťovat nemovitostí. Zpravidla se ovšem jedná o menší objemy finančních prostředků, které je nutno vrátit v kratším časovém úseku. Pokud tedy potřebujete 300 tisíc nebo půl milionu na rekonstrukci či koupi bytu, půjčka bez ručitele či zástavy vám s největší pravděpodobností trn z paty nevytáhnou.

Půjčky bez doložení příjmů

A máte tady zřejmě absolutního vítěze. Tím jsou půjčky bez doložení příjmů! Je-li váš příjem nízký nebo dokonce pobíráte státní podporu, mateřskou, invalidní nebo starobní důchod, v bance, ale i v řadě nebankovních společností s půjčkou nepočítejte. Naštěstí existují poskytovatelé, kteří nechtějí znát výši vašich příjmů a i přesto vám půjčí. Vždy ovšem jednotlivé nabídky důkladně porovnávejte a o daných společnostech si najděte pokud možno co nejvíce informací.

  1 Komentář

  1. Johana   •  

    Já používám nebankovní půjčku vždycky když jsem bez peněz a do výplaty daleko. Všechno vyřídím na internetu, stačí k tomu jen telefon, žádné papíry kolem toho nejsou a peníze pošlou hned na účet. Celé mi to trvá pár minut, splátky jsou v pohodě a dokonce jsem měla už i půjčku jen na pár týdnů a žádný poplatek navíc jsem neplatila. Pak mi nabídli i vyšší půjčku, prostě to dobře funguje, samozřejmě, že si musíte pučovat u solidní společnosti, tam máte jistotu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *