Cent Euro Cu Copper Money Change

Co je půjčka pro živnostníky

Půjčka pro živnostníky, nebo také půjčka pro OSVČ slouží k tomu, aby si mohli začínající podnikatelé půjčit finanční prostředky, které jim pomohou zažít nový projekt, rozjet firmu, vybavit obchod, dílnu, koupit počítač nebo mobil, suroviny, nakoupit produkty apod.

Prvotní pomoc v podnikání

Rychlá půjčka pro živnostníky je tedy poskytnuta jako prvotní pomoc do nové živnosti nebo podnikání. Případně ji lze využít už pro fungující rozjetou firmu na další potřeby, které souvisí s podnikáním v daném oboru nebo profesi, kterou živnostník provozuje.

Kdo je poskytuje

Půjčky pro živnostníky poskytují jak banky, ale i nebankovní sektor. Mají ale jiné podmínky, úroky, výši částky, kterou si můžete půjčit, nebo dobu, za kterou musíte peníze vrátit.

Na trhu s nebankovními úvěry bez registru je tedy velmi široký výběr. Pokud o ní uvažujete, je proto dobře zvolit, která je ta nejvýhodnější pro vás.

Kde ji vzít

Určitě jsou výhodnější úroky za půjčky u bank, které poskytují i vyšší částky, ale ne všichni živnostníci na ně dosáhnou. Větší šanci než napřímo mají přes hypoteční kalkulačky a zprostředkovatele, kteří vědí jak zajistit schválení klienta. Dobré zkušenosti mají lidé například s Finančním patronem. Pokud máte problém z různých důvodů získat půjčku u banky (například pokud máte historickou žádost o insolvenci), zkuste nebankovní společnosti. Nebankovní instituce poskytují většinou nižší částky s většími úroky výměnou za větší pravděpodobnost, že půjčku získáte. Využívají je spíše menší firmy nebo osoby samostatně výdělečně činné, kterým stačí menší částka.

Nebankovní půjčka pro podnikatele

Výhodnějším řešením jsou určitě půjčky bankovní, které nabízí výrazně nižší úrokové sazby i poplatky, ale je třeba dokládat více dokumentů, příjmy a má více podmínek a požadavků, jako je ručení, doložení podnikatelského plánu apod.

Pokud živnostník nesplňuje podmínky, které banky pro získání půjčky vyžadují, je pro něj ještě šance u nebankovní společnosti. Jsou sice dražší, mají vyšší úroky i poplatky, ale pokud peníze opravdu potřebujete, je to asi jediná další možnost (pokud nemáte soukromého investora).

Řada živnostníků si raději vezme půjčku od některé z nebankovní společnosti, aby nemusela složitě dokládat stohy dokumentů podkladů a ručení.

Půjčky pro živnostníky, ale i půjčky bez registru nabízí většina bank, ale i nebankovních společností

Výhody nebankovních společností

U nebankovních společnosti je šance získat půjčku všeobecně rychlejší, snadnější, většinou online, a flexibilní. Vědí, že lidé potřebují peníze rychle a jsou zvyklí komunikovat a vyřídit půjčku rychle. Jak u půjčky pro živnostníky a OSVČ, ale i půjčky bez registru pro jednotlivce.

Jaké jsou výhody nebankovní půjčky pro živnostníky?

– výrazně menší nároky na žadatele

– není nutné dokládat různé papíry, dokumenty a ručení

– někdy nemusí živnostník dokládat ani daňové přiznání

– půjčují i podnikatelům, kteří mají nesplacené závazky u jiných institucí

Euro Euro Coin Coin Currency Money  - moritz320 / Pixabay
moritz320 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *