Shaking Hands Handshake Boss  - geralt / Pixabay

Potřebujete zapůsobit na šéfa? Máme pro vás tři tipy

Také si často lámete hlavu nad úspěchem lidí, kteří bez mrknutí oka a jakéhokoli úsilí dokážou každého okouzlit a dostat ho přesně do míst, kde ho chtějí mít? Přistihli jste někdy sami sebe, jak jim tuto vlastnost závidíte? Pak věřte, že se nejedná o kdovíjaké umění, se kterým by se měl člověk narodit.

I vy si můžete okolo malíčku hravě omotat kohokoli, na koho jen pomyslíte. V dnešním článku vám prozradíme 3 tipy, díky kterým zapůsobíte na vašeho šéfa a podvědomě jej donutíte vidět vás v tom nejlepším světle. Jste připraveni? Jdeme na to!

Oční kontakt – sázka na vítězství

O důležitosti očního kontaktu se toho napsalo a napovídalo spoustu, u přesto ale tuto skutečnost mnoho lidí vědomě podceňuje a nepřikládá jí takovou váhu, jakou by si bezesporu zasloužila. Pokud se druhému člověku během rozhovoru nebudete dívat do očí, budete splašeně těkat z jednoho koutu místnosti do druhého a budete působit vyděšeně, pak s největší pravděpodobností kdovíjaký dojem neuděláte. Proto nadřízenému hleďte sebevědomě do očí a očního kontaktu se v žádném případě nebojte!

Zrcadlo – nikdo neodolá

Již vám někdy někdo poradil, abyste se chovali jako zrcadlo? Pokud je to pro vás novinka, rádi vám tento jednoduchý fígl vysvětlíme! Možná budete překvapeni, jakého účinku dokáže obyčejné napodobování něčího chování. Samozřejmě po vás nechceme, abyste dělali opičky a doslovně kopírovali dotyčného, se kterým zrovna budete mluvit.

Bohatě postačí, pokud tu a tam zopakujete jeho gesto, zatváříte se podobně jako on nebo uděláte podobný pohyb. Tím mezi sebou vytvoříte podvědomou náklonnost.

Letmé doteky – projev sympatií

Možná si to ani neuvědomujete, ale pokud komunikujete s někým, kdo se vás během rozhovoru tu a tam letmo dotkne, je vám automaticky více sympatičtější a příjemnější. Zkuste na to vsadit i při komunikaci se šéfem, ovšem dejte si pozor na přehnanost a vlezlost.

Přátelské chycení za rameno nebo poplácání je ještě na místě, ale velká objetí by vám mohly zadělat na nepříjemný problém.

Career Boss Hand Write Arrow Rise  - geralt / Pixabay
geralt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *