Dispečeři a autodopravci mají snazší práci díky digitálním tachografům

Digitální tachografy jsou užitečnými pomocníky především pro řidiče kamionů, dálkové dopravy nebo autobusů přepravujících cestující na delší trasy. Přesné měření a zaznamenávání aktuální a průměrné rychlosti, doby potřebné k dojetí na místo určení a měření spotřeby pohonných hmot je možné díky digitálním tachografům. Starší vozidla mohou být vybavena nevyhovujícími modely, které potřebují vyměnit nebo upgradovat. Do novějších typů je někdy třeba nahrát potřebný software.

Přístroje slouží řidičům a dispečerům autodopravy

Pro potřeby majitelů autodopravy, samotných řidičů i pro kontrolu jízdního řádu řidičů a jednotlivých vozidel se prodávají moderní tachografy, které lze sledovat a ovládat i na dálku. To znamená, že řidič, jenž má tachograf v aktivní poloze ve svém voze, může být z dispečerského stanoviště sledován pro potřeby logistického promyšlení dalších jízd, povinných přestávek a možného skládání nákladu v konkrétním místě. Řidiči se nemusejí obávat, že budou takto snáze kontrolováni. Naopak. Jejich jízda bude efektivnější, bez zbytečných prostojů nebo nadbytečného zajíždění do nesmyslných míst.

Moderní funkce digitálních tachografů

Jak takový modernizovaný digitální tachograf funguje? Například digitální tachograf DTCO® 1381 lze ovládat na dálku s pomocí chytrého telefonu. Displej a tlačítka na přístroji jsou i na telefonu. Jednoduše lze řešit vytištění činnosti řidiče bez nutnosti proklikávání celým menu. VDO Counter umožňuje okamžité zjištění zbývající doby jízdy a délky bezpečnostní přestávky. Kalendář v přístroji ukládá uplynulé jízdy, předpokládané budoucí cesty, hodinové přestávky i víkendová a týdenní volna konkrétního řidiče. Přesné měření spotřeby zase zvyšuje efektivitu práce a plynulého řízení.

Výměny starších modelů za výhodných podmínek

Některé starší typy přístrojů nelze upgradovat a vlastníci autodopravy budou muset zakoupit nový tachograf se všemi potřebnými funkcemi, především s oblíbeným systémem VDO Counter. Nemusejí si zoufat, pokud přinesou stávající tachograf, bude jim vyměněn za nový za zvýhodněných cenových podmínek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *