Havarijní pojištění od Slavia pojišťovny

Havarijní pojištění od Slavia pojišťovny

Havarijní pojištění od Slavia pojišťovny

WikiImages / Pixabay

Havarijní pojištění od Slavia pojišťovny má za úkol krýt rizika poškození na vozidle z nejrůznějších příčin. Výběr pojistných nebezpečí je vždy variabilní, a každý klient si může vybrat verzi podle svých požadavků. Na rozdíl od povinného ručení se jedná o dobrovolné pojištění.

Havarijní pojištění motorových vozidel u Slavia pojišťovny lze však sjednat pouze společně s povinným ručením. Havarijní pojištění od Slavia pojišťovny se sjednává ve variantě All-risk, nebo případně ve verzi částečná havárie.

Havarijní pojištění All-risk

Pojištění All-risk lze využít pro osobní vozidla, a nebo také pro pojištění užitkového vozidla do 3,5 t. Toto havarijní pojištění platí v rozsahu po celém území Evropy. Jakí pojistná nebezpečí All-risk kryje?

 • havárie: náhlé zničení nebo poškozená vozidla při havárii či bouračce
 • živelná katastrofa: zničení vozidla vlivem jiných předmětů, které nejsou součástí vozidla, jako například požár, výbuch, úder blesku, vichřice, krupobytí, pád stromu, apod.
 • vandalismus: poškození vozidla vandalem
 • odcizení: odcizení celého vozidla, nebo příladně i jeho částí

Doplňková připojištění

Pro klienty Slavia pojišťovny jsou k havarijnímu pojištění vozidel připravena na výběr také volitelná doplňková připojištění. Pojďme se na ně podívat:

 • čelní sklo
 • úraz (úrazové pojištění přepravovaných osob na sedadlech vozidla, krytí v případě trvalých následků nebo smrti)
 • nestandartní výbava (pojištění nestandartní výbavy ve vozidle)
 • asistenční služby (asistenční služby Slavia Assistance)

Spoluúčast

U havarijného pojištění bývá stanovana spoluúčast klienta. Jak má tuto oblast nastavenou pojišťovna Slavia? Pro připojištění čelního skla je spoluúčast 500Kč, stejně tak pro přopojištění všech skleněných oken platí také 500Kč spoluúčast. Připojištění zavazadel a připojištění úrazu je zcela bez spoluúčasti. K připojištění živelných nebezpečí je spoluúčast 10000KčSpoluúčast u havariního pojištění je volitelná. Klient si může vybrat spoluúčast 5% nebo 10%. V těchto případech je pak výše minimální spoluúčasti 5000Kč (u 5%), nebo 10000Kč (u 10%).

Bonusy

Stejně tak jako mnoho ostatních pojišťoven, rovněž Slavia nabízí pro své klienty bonusy. Jak vypadá systém BONUS , u Havarijního pojištění?

 • Za každý jeden rok bezeškodného průběhu se bonus zvyšuje o 5% (rozhodná doba se sleduje vždy v rocích)
 • Bonus je převoditelný od jiného pojistitele
 • Lze uskutečnit i převod celého bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění, a ušetřit tak až 50% u ceny havarijního pojištění.

Sjednání a sleva

Sjednání havarijního pojištění vozidel je možné provést na kterékoliv pobočka Slavia pojišťovny, ale také online přes internet. Každý kdo si pojištění uzavře online dostane slevu na pojistném ve výši 15%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *