I školní rozhlas si zaslouží dokonalé ozvučení
Základní či střední školu si bez školního rozhlasu snad ani nedovedeme představit. Strohé ředitelské hlášení jako z dob minulých už naštěstí zpravidla nebývá jeho jedinou funkcí. Z iniciativy žáků často vznikají i nejrůznější hudební přestávky, zábavná školní informatoria a mnoho a mnoho dalšího.
Je proto velká škoda, když je tento bezpochyby zajímavý program slyšet jen na hlavní chodbě a v několika kmenových třídách, zatímco ve zbylých částech školy se ozývá pouze rozpačité brumlání a syčení.
Jaké bonusy chtít? Ukážeme vám ty nejpraktičtější
Pokud se podíváme na běžné reproduktory, určené pro vysílání školního rozhlasu, narazíme nejspíše na černý molitan nebo perforovaný plech. Obojí umožňuje příjemný poslech – což ovšem mnoha moderně založeným ředitelům vzdělávacích zařízení jednoduše nestačí. Samozřejmostí by mělo být například ovládání hlasitosti – a to provedené centrálně i přímo ve třídách či na chodbách.
Další šikovnou vychytávku představují rozhlasové ústředny. Umožňují tvorbu melodického zvonění, dovolí vypínání a zapínání rozhlasu ve stanovený čas, a bez potíží odvysílají předem připravenou zprávu přesně o přestávce – a to bez vaší fyzické přítomnosti u tělesa rozhlasu.
Jak by to mohlo vypadat, se můžete přesvědčit třeba na stránce https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/. Zapomeňte na členění výuky do předem nalinkovaných bloků, oddělených řinčivým řezavým zvukem. Vždyť dnes jsou už možnosti mnohem širší.
Kde hledat kvalitní ozvučení nejenom pro školy
Nechte si doporučit firmu s dlouholetými zkušenostmi ELMIK, která do našich podnikatelských vod vtrhla už krátce po sametové revoluci. Nemá pod palcem jen školní rozhlasy a ozvučení, umí si poradit i s městskými a obecními rozhlasy (drátovými i bezdrátovými), zabývá se ozvučením stadionů, kulturních domů, obřadních síní nebo třeba interiérů vlaků a autobusů. Zjistěte více na http://www.elmik.sk/skolni-rozhlas-a-zvoneni