Gold Is Money Gold Bars Gold Golden  - hamiltonleen / Pixabay

Jak je to s nákupem českého zlata? Nenechte se napálit

V současné době, kdy se situace na ekonomickém trhu zdá každý dnem stále méně a méně stabilní, se i běžní investoři začínají obracet ke komoditám, do kterých by je doteď investovat ani nenapadlo. A typickým příkladem je právě zlato.

V současné době na trhu žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Nezbývá tedy nic jiného, než se obrátit na švýcarské či německé rafinerie.

Zlatá tradice Čech je pryč

Pokud znáte svatováclavské dukáty, pak víte, že se původně razily ze zlata, jež bylo vytěženo výhradně na našem území (a to konkrétně v Jílovém u Prahy). Dodnes se razí  přesně v takové formě, jakou ustanovil v době své často vzpomínané vlády český panovník a římský císař Karel IV.  Ovšem zlato na ně pochází už ze švýcarských a německých rafinerií.

Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská žádná slovenská mincovna. Ta nejznámější aktuálně dodává pouze pamětní mince i ty oběhové pro Slovenskou národní banku.

Jak je cena zlata na investice

Pokud zmiňujeme investiční zlato, určitě vám musíme doporučit švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus. Právě ony totiž hrají na našem trhu jednoznačný prim především co do oblíbenosti. A proč tomu tak je? Potěší vás především nízká cena zlata ve srovnání s jinými švýcarskými nebo německými slitky.

Ovšem i ta se může značně lišit podle toho, kde zlato nakupujete. Pokud si nedáte pozor, můžete přeplatit třeba i 10 % ceny, což bude samozřejmě na ztrátě vašich investic znát. A jak se takovému přešlapu vyvarovat?

Zlato nakupujte vždy pouze tam, kde je to výhodné. Porovnávejte si ceny na světové burze s aktuálními cenami u prodejců a nenechte se ošidit. A vždy sázejte na firmy s dlouhou tradicí, jako je například Zlatovna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *