Jak na srovnání nebankovních půjček? Jde to snadno i složitě!

Společností, které se specializují na poskytování finančních injekcí, je na našem trhu nepřeberné množství. A protože je půjčkových produktů skutečně mnoho, je občas velmi obtížné se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat. Jak to tedy udělat, abyste si vybrali optimální úvěr či půjčku, jež vám bude svými parametry maximálně vyhovovat? Odpovědí může být praktické porovnání půjček. Jak na to? Jak již nadpis tohoto článku napovídá, existuje obtížná i snadná cesta. Pojďme se na ně společně podívat.

Proč něco dělat lehce, když to jde složitě

Jako první se podíváme na obtížnější cestu, kterou je fyzické porovnání půjček. V takovém případě si buď osobně obejdete jednotlivé instituce, nebo si na internetu vyhledáte oficiální stránky nebankovních společností, vyhledáte si parametry jednotlivých půjček a ty mezi sebou následně porovnáte. Tento způsob je ovšem velmi časově náročný, zdlouhavý a komplikovaný. Parametry jednotlivých půjček, stejně jako jejich poskytovatelé, se navíc neustále mění, proto se můžete dostat k již neaktuálním informacím.

Cesta menšího odporu

A nyní se dostáváme k mnohem efektivnější variantě, kterou je srovnání nebankovních půjček prostřednictvím online kalkulaček. Takové kalkulačky naleznete na nejrůznějších internetových portálech zabývajících se zprostředkováním či nabídkou nebankovních půjček. Obvykle stačí zadat specifické parametry půjčky, na základě kterých se před vámi otevře přehledné srovnání jednotlivých půjčkových produktů od toho nejvýhodnějšího, až po ten nejméně výhodný. Řada portálů navíc nabízí možnost sjednání půjčky online, takže stačí kliknout na tlačítko u konkrétní nabídky (např. sjednat Home Credit půjčku) a vyplnit formulář. Poté vás již bude kontaktovat zástupce nebankovní společnosti s detailními podmínkami sjednání a poskytnutí finanční injekce.