Kdy jsou vhodné online půjčky? Pokud vám jednorázově chybí malá částka

Pro peníze už si dnes nemusíte chodit jen do banky. Pokud vás zastihla těsně před výplatou finanční tíseň, můžete vyzkoušet i půjčku, kterou si lze sjednat přes SMS nebo přes internet.

U solidních úvěrových společností samozřejmě neseženete peníze na velkou dovolenou v zahraničí pro celou rodinu ani na žádný jiný rozsáhlý výdaj, který by se pohyboval v řádu desítek tisíc korun.

Jasně daná pravidla

Minimálně napoprvé si tu obvykle lze vypůjčit jen zhruba do pěti tisíc korun. Pokud se ukáže, že nemáte problém s včasným splácením, tak vám poskytovatel obvykle úvěrový limit postupně zvyšuje. Přesto se ale maximum zpravidla pohybuje okolo 20 tisíc Kč.

Pokud si navíc chcete pravidelně půjčovat vyšší částku než naprosté minimum, tak musíte podle zákona podepsat i rámcovou smlouvu o úvěru. Úvěrová společnost tak získá záruku, že dostane peníze zpět. Pro vás je to zase jistota, že vás poskytovatel nepřekvapí vyšším úrokem, než jste čekali a že se podmínky splácení nijak nezmění.

Kontrolní platba

Pokud žádáte o rychlou online půjčku poprvé, tak vám poskytovatel pošle na vaše telefonní číslo ověřovací kód, který opíšete do formuláře na webu společnosti. Zároveň je ve většině případů třeba takzvaná kontrolní platba, aby se poskytovatel ověřil, že jste v žádosti skutečně uvedli své číslo účtu.

Nemusíte se bát, nejde o žádnou velkou sumu – většinou je třeba zaslat jen jednu korunu. Stejně tak nemusíte mít strach, že by se kvůli tomu vyřizování úvěru protáhlo. K připsání platby na účet poskytovatele dojde během několika minut. A pokud nenastanou řádné komplikace, tak obratem dostanete půjčku, o kterou žádáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *