Learn Online Webinar E Learning  - Alexandra_Koch / Pixabay

Jak vybrat správné školení řidičů se vším všudy

Automobily dnes patří k podnikání stejně pevně jako třeba platební karty. Málokdo však ví, že se k nim z tohoto úhlu pohledu váže mnohem více povinností, než u běžného řidiče.

Není také školení řidičů jako školení řidičů. Věděli jste, že jiné předpisy a postupy musí dodržovat tzv. řidič referent a jiné řidič z povolání? Vysvětlíme vám, jaký je mezi oběma typy zaměstnanců rozdíl a na co si dát pozor.

Kdo vlastně potřebuje školení řidičů

Máte ve firmě zaměstnance, který „jen“ přejíždí s firemním vozidlem mezi sklady materiálu, případně se v něm vydává na služební cesty? V tomto případě jde o tzv. řidiče-referenta. Oproti tomu ti, kteří mají řízení vozidla uvedeno ve smlouvě jako náplň práce, patří mezi řidiče z povolání.

A je tedy samozřejmé, že profesní školení řidičů bude trochu jiné než školení řidičů referentů. Nicméně ve vaší firmě by měla vždy proběhnout obě. Ale nebojte se, není nutné vážit cestu přes celou republiku, abyste se dostali k těm nejlepším.

Vše potřebné zvládnete i on-line

Využijte praktický e-learning od společnosti PREVENT. LMS platforma se postará jak o interaktivní výklad zahrnující aktuální legislativu i nejrůznější tipy a triky pro každodenní jízdu, tak i o pečlivě sestavený test pro ověření znalostí. A na závěr samozřejmě nesmí chybět ani certifikát o absolvování. A abychom nezapomněli, toto školení zaměstnanců je k dispozici v češtině a angličtině, takže opomenuti nebudou ani vaši zahraniční pracovníci.

Online školení řidičů PREVENT

Pokud bychom si náplň tohoto školení rozebrali podrobněji, našli bychom především zvláštní právní předpisy (které musí každý řidič bezpodmínečně znát), ale také seznámení:

– s novými nebo problematickými pravidly platnými v silničním provozu,
– se správným postupem při dopravní nehodě,
– a samozřejmě i se zásadami bezpečné a defenzivní jízdy, zaměřené především na dobrou čitelnost vašeho chování pro okolní řidiče.

Ve hře není jen splnění nutné legislativní povinnosti, ale především důkladné předání všech nezbytných znalostí, jež přispějí k bezpečí a mnohdy i lepší efektivitě práce vašich zaměstnanců. Nejde tedy o něco, co je možné podceňovat. Ba právě naopak.

Vyřešit můžete i BOZP a PO

Ovšem školení ve vaší firmě jistě nepotřebují jen řidiči. Naopak, je nutné předat i nezbytné základy BOZP a PO. A i to můžete provést on-line díky platformě pro e-learning společnosti PREVENT. Do dnešního dne si ji oblíbilo více než 750 000 uživatelů. Má za sebou také 8 milionů absolvovaných kurzů a za zády 5 000 institucí, které využily těchto jednoduchých, ale efektivních služeb. Ze známých značek tu pak najdeme jména jako Zentiva, Mall.cz, Siemens a další.

Zařaďte se po bok dalších spokojených uživatelů a uspořádejte kvalitní školení on-line ještě dnes. Více se dozvíte na stránkách www.instructor.cz a www.edunio.com.

Computer Video Conference E Learning  - Alexandra_Koch / Pixabay
Alexandra_Koch / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *