Letiště Ostrava – parkování snadno vyřídíte i přímo ve městě

Pokud se k odletu do zahraničí budete dopravovat vlastním vozem, můžete využít výhodu blízkosti letiště k Ostravě – parkování levně (případně zcela zdarma) můžete vyřídit rovnou ve městě. Z centra se k letištní hale snadno dostanete přímým autobusovým nebo vlakovým spojem. Stačí jen důmyslně vybrat vhodné parkovací místo, které vám ušetří peníze i obavy o bezpečnost vašeho vozu. Kde tedy auto nechat?

Parkování na trase přímého spoje z centra je nejpohodlnější

Před příletovou halu se pohodlně dostanete autobusem z Ústředního nádraží. Spoj jezdí v častých intervalech a po trase má několik zastávek, na kterých můžete přistoupit. Místo pro odstavení automobilu je proto dobré hledat především poblíž těchto stání.

Zastávky přímého spoje, u kterých by bylo vhodné najít místo k zaparkování, jsou:

  • Dubina,
  • v Hrabůvce zastávka Poliklinika nebo Dřevoprodej,
  • ve Vítkovicích pak Důl Jeremenko a Dolní Vítkovice.

Můžete využít i dopravu vlakovou linkou Bohumín – Mošnov, Ostrava Airport, ten však již kvůli omezenému počtu zastávek nenabízí tolik možností. Parkovat také několik dní u vlakového nádraží nemusí být zcela bezpečné. Spoj nicméně nejčastěji zastavuje ve Svinově a párkrát za den na nádraží Mariánské Hory a na Hlavním nádraží.

Vsaďte na záchytná parkoviště

Nejlepší možností se zdají být záchytná parkoviště sloužící především pro odlehčení automobilové dopravy ve městě. Nechat tady vůz stát lze i po několik dní. Plochy jsou většinou hlídané a bezplatné.

Vyberete-li si navíc parkovací centrum, které se nachází na trase spoje na letiště, ušetříte nejen peníze a čas za dopravu, ale také nemusíte mít o bezpečnost vašeho auta obavy!

Možných pro výběr je několik záchytných středisek:

  • Důl Hlubina – zdarma, odtud je to i kousek na zastávku Dolní Vítkovice;
  • Jeremenkova – za mírný poplatek, příp. bezplatně na ulici;
  • ONLINE PARKING podzemní garáže hypermarketu Albert Dubina – za poplatek, místo je hlídané a kryté.

U obchodních center vyřídíte i nákup

Další možností je nechat auto na parkovišti, které přiléhá k některému z větších obchodních center. Většina jich nabízí i krytá stání v podzemí nebo v garáži. Místa hlídaná sice nejsou, ale pravděpodobnost vykradení je relativně nízká. Na noc se vnitřní parkoviště navíc zavírají.

Nejvhodnější pro delší stání je AVION Shopping Park a FUTURUM.

Je třeba počítat s tím, že centra neleží na trase spoje jedoucího na letiště, proto se musíte k příslušné zastávce dostat městskou dopravou. To by nemělo být problémem, protože u nákupních parků se zastávky MHD nachází a zpravidla směřují do centra města. Využití této možnosti odstavení vozu vám otevírá i způsob, jak si po návratu ze zahraničí rychle a pohodlně nakoupit.

Bezplatně v bezpečných ulicích

Automobil můžete samozřejmě nechat i někde zcela bezplatně v ulicích Ostravy. Nespornou výhodu máte, pokud se můžete spolehnout na známého, jemuž vůz zaparkujete před domem.

Nemáte-li však takovou možnost, nabízí se jako alternativa najít parkovací místo u některého z místních sídlišť. Stání bývají zdarma a rozhodnete-li se pro lepší část města, výrazně tím snížíte možnost vykradení. V tomto ohledu má slušnou pověst především Poruba. Nicméně tento způsob se dá doporučit spíše jen pro odstavení na pár dní.

Letiště Brno-Tuřany je druhým největším mezinárodním letištěm. Parkování u letiště Brno – Tuřany je taky populární.

Město nabízí hlídaná i nehlídaná místa

Výhodou odstavení auta levně/bezplatně přímo v Ostravě je především rychlé a snadné spojení s letištěm. Také v případě, že dojde k nenadálým nepříjemným situacím, máte vždy možnost si rychle přivolat taxi. Způsobů, jakým se rozhodnete parkování vyřešit, nabízí město hned několik – hlídaná záchytná stání, volně dostupná místa u obchodních center či ponechání vozu zcela zdarma na ulici. A jak to vidíte vy? Nechali byste stát auto po několik dní v ulicích Ostravy, nebo byste raději zvolili hlídané místo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *