Law Firm Office Table Work

Nechcete ručit veškerým majetkem? Řešením může být ready-made společnost

Běžní OSVČ ručí za podnikání veškerým svým majetkem. Tedy přesněji řečeno – za pohledávky. Přijde nám to přirozené, vždyť dluhy by se měly splácet. Ovšem zcela jiná situace nastává ve chvíli, kdy nás tyto dluhy donutí nadělat někdo jiný. A to třeba stát svým „protipandemickým“ rozhodnutím.

Úbytek objednávek i klientů je v posledních dvou měsících každodenní realitou mnoha podnikatelů. V nabídkách inzerátů se objevuje nejedna firma na prodej. Ovšem v žádném případě to neznamená, že každá taková nabídka pochází od neúspěšných zkrachovalců. Mnoho projektů vzniklo právě proto, aby OSVČ v této nelehké době pomohly.

Omezte odpovědnost jen na firemní majetek

Určitě nechcete, aby vám doma za pár měsíců zaklepal exekutor kvůli nějaké nezaplacené pohledávce. Snažte se místo toho koupit firmu, jež se o jakékoliv ručení postará za vás. Nenechte se zmýlit často tradovanými pověrami.

Existuje sice několik zdokumentovaných případů, kdy soud určil jednatele firmy jako trestně zodpovědného a dodatečně nechal propadnout i jeho majetek. Ale nedovolte, aby vás to vystrašilo. Vždy šlo o poměrně komplikované a rafinované podvody. Což je situace, jež by se během běžného podnikání jednoduše vyskytnout neměla.

A když už se k tomuto kroku rozhodnete, vylepšete ho. Můžete si nechat zřídit organizační složku, vybrat si společnost již v základu přihlášenou k plátcovství DPH (vyhnete se tak poměrně složitému úřednickému kolečku) nebo si rovnou pořídit akciovou společnost. Záleží jen na vás.

Vše potřebné vyřídíte on-line

A jak takové založení vypadá? Pokud vsadíte na nákup ready-made firmy, pak vám postačí jen počítač a pár minut času. U specializovaných firem lze celý proces vyřídit doslova na několik kliknutí. O nezbytné obíhání úřadů a další náležitosti se pak pověření odborníci postarají za vás. Nezáleží na tom, zda jste právě v karanténě, nebo se „jen“ snažíte omezit kontakt s okolím na maximum.

Omezený výběr? Určitě ne

Nemusíte se opravdu v ničem omezovat. Například název společnosti: řada z nás marně pátrá po vhodném jméně celé týdny. Je důležité, aby splňovalo celou řadu potřebných náležitostí – nesmí se výrazně podobat jiné firmě a nesmí samozřejmě ani nikde existovat – což se dost špatně ověřuje vzhledem k tomu, kolik nepoužívaných (ovšem přesto aktivních) firem leží jen tak ladem. Již hotové ready-made subjekty však mají po této stránce vše vyřešené. Stačí si vybrat – nic víc.

Všeobecně platí, že čím většího a déle působícího poskytovatele si vyberete, tím více možností získáte. K dispozici budete mít starší i nově vzniklé firmy, stejně jako plátce i neplátce DPH (vše samozřejmě po právní stránce čisté, nemusíte se bát starých dluhů či závazků).

Náš tip: Ready-made společnosti s historií se mohou stát vhodným základem pro žádosti o bankovní úvěry nebo státní dotace. Za příplatek je pak možné jméno společnosti změnit, přihlásit k ní vozidlo apod.

Se specialisty z Jake-James.cz můžete svou vlastní firmu řídit už za deset dní. A nemusíte se přitom omezovat jen na podnikání tady v ČR. Ready-made společnost může sídlit kdekoliv. Chcete svůj projekt rozjet naplno a bez rizika? Podnikání skrze firmu může být právě oním pověstným odrazovým můstkem.

Náš tip: Dostupné subjekty na stránkách můžete třídit podle roku založení, základního kapitálu (od 1 000 do 200 000 Kč), ceny či statutu plátcovství DPH. Ale nenechte se mýlit – žádná z těchto ready-made společností nikdy nepodnikala. Vše je samozřejmě ošetřeno příslušnými smluvními zárukami.

A pokud byste si pro začátek nevěděli rady s účetnictvím, můžete využít služeb nasmlouvaných finančních specialistů. Vašemu úspěšnému podnikání tak opravdu nebude stát nic v cestě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *