Oddlužení

Oddlužení je cestou z vašich dluhů

Oddlužení

geralt / Pixabay

Dluhy nejsou skutečně ničím příjemným. Kdo by se nechtěl zbavit vysokých dluhů a začít znovu od začátku? Ano, i tato možnost existuje. Díky oddlužení se můžete zbavit až sedmdesáti procent svých dluhů! Rovněž se dají zastavit exekuce a bude stopnut i nárůst dluhů – to vše díky soudnímu rozhodnutí.

Co je oddlužení?

Osobní bankrot je to samé co oddlužení. Pokud se rozhodnete podat žádost o oddlužení, musíte počítat, že o výsledku bude rozhodovat soud. Žádost musí vyhovovat zadaným kritériím a nepřipouští se žádná chyba při podání žádosti.

Oddlužení a osobní bankrot je upraven zákonem č. 182/2006 Sb. s cílem dát šanci na lepší život i osobám, které se dostaly do finančních potíží díky problémům s pokrytí splácení dluhů. Po splnění podmínek mohou začít po pěti letech domluvených splátek a zaplacení alespoň třiceti procent dluhů znovu – bez zadlužení. Zbývající nesplacená částka jim bude odpuštěna.

Podmínky oddlužení

Od 1. ledna 2014 je oddlužení určeno pro fyzické osoby – nepodnikatele a pro fyzické osoby podnikatele, ale s požadavkem, že jejich dluhy nevznikly z podnikání. Pokud dluhy vznikly z podnikání, musí dojít ke splnění podmínek daných zákonem. K podmínkám o oddlužení náleží schopnost splatit minimálně 30% dluhů. Dluhy musí být od alespoň dvou věřitelů a zároveň musí mít po splatnosti delší než třicet dnů. Požadavkem je také statut platební neschopnosti.

Chystáte se provést oddlužení?

Veškeré formality a procesy musí být přesné podle požadavků. Nevíte si rady? Svěřte vaše starosti firmě, která má odpovídající zkušenosti a reference. Proč si dát práci s výběrem firmy na oddlužení? Současná doba sebou přináší možnosti podnikání v oboru oddlužení, ale ne všechny společnosti jednají profesionálně. Při špatném výběru se vám může přihodit nemilá věc – spadnete do ještě větších problémů. Vyvarujte se tedy včas zbytečným komplikacím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *