Pojištění faktur může vaši firmu ochránit i od krachu

Chcete dodat svému podnikání větší jistotu a nespoléhat se jen na dobrou platební morálku svých obchodních partnerů? Vsaďte na praktické pojištění faktury a získejte jistotu včasného uhrazení důležitých závazků, na nichž může doslova záviset existence vaší firmy.

Platební neschopnost může ohrozit každého

Nezáleží na tom, jak dlouho už se svým obchodním partnerem spolupracujete. Problémy se někdy zjeví doslova jako blesk z čistého nebe. Potíže dokáží způsobit například nekalé zásahy konkurenční firmy (neoprávněné žaloby pro neexistující dluh), zásahy státu (neoblíbené zajišťovací příkazy) nebo třeba drobné přehlédnutí účetní, kvůli němuž může být i uvalena exekuce.

Pro vás se však o hororový scénář jednat nemusí. Tato rizika v podnikání si totiž můžete šikovně pojistit. Budete překvapeni, jak rychlé může být pojištění faktur on-line.

Fakturu pojistíte doslova za pět minut

Nezáleží na tom, jestli jste drobný podnikatel nebo velká firma. Jednoduše se zaregistrujte na specializovaných stránkách a můžete okamžitě začít využívat všech výhod této praktické služby. Pojištění každé faktury vám nezabere více než 5 minut. Chcete důkaz? Tady je!

  1. Nejdříve zadejte své IČ.
  2. Vyplňte požadované údaje o faktuře (IČ odběratele, datum splatnosti a částku)
  3. Zaplaťte stanovenou cenu pojištění (obvykle cca 1-2% z pojištěné částky).
  4. Nahrajte kopii faktury a doložte vše kontaktními údaji na vašeho odběratele (pro účely případného vymáhání).

Nyní je vaše pojištění faktur kompletní! Stačí počkat, až bude vše schváleno. Rizika bohužel zatím nejsou obvykle kryta u firem působících na trhu méně než 2-3 roky, subjektů propojených ve stejné skupině nebo u firem, u nichž máte již předem podezření na špatnou finanční situaci, a přesto se rozhodnete jít tzv. „do rizika.“ Podmínky se u jednotlivých poskytovatelů mohou mírně lišit.

Dostanete víc, než jen pojištění

Datum splatnosti na faktuře již uplynulo, a vy stále nemáte peníze na účtu? Nevadí! Pojištění faktur si na platební neschopnost vašeho klienta posvítí. Po týdnu až čtrnácti dnech ho osloví s první žádostí, a pokud to nepomůže, budou následovat další nezbytné kroky. Vy se o nic nestaráte, jen čerpáte předplacené benefity. Vyzkoušejte to ještě dnes na Pojistenafaktura.cz, kde se touto problematikou zabývají jako jediní v ČR!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *