Potřebujete vízum do Ruska? Bez pozvání se neobejdete

Cestování po matičce Rusi má svou nezaměnitelnou krásu. Abyste si ho však mohli vychutnat skutečně plnými doušky, neobejdete se bez víza. Ale obyčejná návštěva úřadu s vyplněním podrobného dotazníku vám stačit nebude – získat totiž musíte i pozvání.

Jinými slovy, pokud se zítra rozhodnete, že se chcete zajet podívat třeba na Solovecký monastýr nebo palác Petěrgof, nepůjde to, a to i kdybyste byli ochotní zaplatit řadové stokorunové poplatky za rychlé vyřízení. Nejdříve si totiž musíte sehnat někoho, kdo vás do země pozve.

Do Ruska s batůžkem? Ano, ale…

V ideálním případě vám zvací dopis pošle tetička z Petrohradu, případně firma, v níž pracuje váš kamarád z dětství. Rezervujete-li si místo k přespání v hotelu, můžete nezbytnou listinu dostat i od něj, a stejnou službu vám zprostředkují i cestovní kanceláře, které se o vás během celého pobytu postarají.

Co když však nikoho spřízněného v Rusku nemáte, a navíc byste tady chtěli jednoduše baťůžkařit? Pak se musíte při vyřizování víza do Ruska spolehnout na specializovanou agenturu. Získáte tak díky tomu nejenom rychlé dodání všech požadovaných dokumentů, ale i tolik cenný rozhled v dosud nepoznaných vodách ruských zvyklostí.

Vždy je však třeba vybírat profesionály, kteří mají tuto úžasnou zemi osobně probádanou doslova skrz na skrz. Jedině tak dostanete navíc i cenné rady z oblasti turistiky, ubytování nebo třeba místních zvyklostí.

Náš tip: Upozorněni budete například na nutnost registrace v Rusku. Tu lze uskutečnit na hotelu nebo ji zajistit skrze potvrzení majitele bytu či domu.

Vyberte si, jaké chcete vízum

Máte v plánu jen krátký výlet po památkách anebo se hodláte na území Ruska vracet častěji v rámci služebních cest? Nechte si doporučit to nejlepší vízum pro vás:

 • turistické vízum (pro vstup kratší než 30 dní),
 • služební vízum (vízum pro více vstupů, tzv. multivízum),
 • pracovní vízum (delší doba pobytu, nutný negativní test HIV).

Existují samozřejmě i různé výjimky. Například turistické vízum do Ruska můžete vyřídit i přímo na místě v případě, že do země přicestujete výletní lodí a nezdržíte se déle než tři dny. Tohle i další zajímavosti najdete na stránkách Ruskevizum.cz, kde vám s vyřizováním také ochotně pomohou.

  2Komentáře

 1. Sanda   •  

  Dobrý den
  a tedy když si chci zaridit vizum pres nejakou tu stranku napr tu http://rusko-viza.cz/
  tam mi zaridi i pozvani? a vse potrebne?
  Děkuji

 2. Standa   •  

  Dobrý den
  a tedy když si chci zaridit vizum pres nejakou tu stranku napr tu http://rusko-viza.cz/
  tam mi zaridi i pozvani? a vse potrebne?
  Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *