Business Cabin Cup Desk Coffee

Vedení účetnictví nemusí být nepříjemná povinnost

Účetnictví, podvojné účetnictví, jednoduché účetnictví a daňová evidence. Víte vůbec, co si má vaše firma vést? Celá oblast je pro většinu podnikatelů, kteří sami nemají ekonomické vzdělání, jedním velkým zmatkem. Právě proto většina z nich nechává vedení účetnictví na odbornících.

Pro začátek si trochu vyjasníme pojmy. Podvojné a jednoduché účetnictví jsou zastaralé pojmy. Dnes se místo nich používá název účetnictví (označuje někdejší podvojné) a daňová evidence (dřívější jednoduché). Účetnictví vedou právnické osoby, organizační složky státu a fyzické osoby za určitých podmínek. Daňovou evidenci vedou OSVČ.

Znáte všechny povinnosti spojené s vedením účetnictví?

Vyjasnili jsme si základní pojmy, nicméně to je teprve začátek. Víte, co všechno v rámci účetnictví musíte? Znáte veškeré zákony a vyhlášky? Nutno podotknout, že předpisy se stále mění, vedení účetnictví je obor, v němž je potřeba se stále vzdělávat. Podnikatelé na to většinou nemají čas, chtějí se věnovat spíš svému podnikání než číst novinky z oboru účetnictví.

Ušetřete si čas i starosti

Vedení účetnictví pochopitelně něco stojí. Kdybyste vše zvládli svépomocí, nemuseli byste platit nikoho dalšího. Zkuste si však spočítat, kolik stojí váš vlastní čas. Nebude lepší obětovat pár stovek? Malá firma, startup, opravdu zaplatí jen několik stovek. Například u firmy Jake&James mají startupy účetnictví od 590 korun měsíčně. Jak dlouho vám trvá, než vyděláte tuto částku? A kolik hodin byste strávili nad účetnictvím, kdybyste na něj byli sami?

Nenechte se připravit o peníze

Lidé, kteří se v účetnictví příliš nevyznají, ale dělají si ho svépomocí, se často vlastnoručně připraví o peníze. Neví, že existuje nějaká daňová optimalizace a ve finále odvedou státu více, než by museli. Z původní myšlenky ušetřit se tak dostanou k pravému opaku. Ještě stále váháte, zda na účetnictví stačíte sami? Poptejte se u Jake&James, kolik by vás měsíčně stálo zbavit se všech těchto starostí.

Financial Analysis Accounting

Vedení účetnictví nemusí být nepříjemná povinnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *