Víte, co je to operativní leasing a proč je pro vás výhodný?

V České republice bylo ke konci minulého roku registrováno zhruba 5 000 000 osobních automobilů. V praxi to znamená, že každý druhý občan ČR vlastní osobní vůz. Pořídit si nový automobil ovšem není nic jednoduchého. Pomineme-li prvotní výběr a srovnávání parametrů, dospějeme k názoru, že velkou díru v rodinném rozpočtu udělá zejména pořizovací cena automobilu. S operativním leasingem to tak však být vůbec nemusí. Co to vlastně ten operativní leasing je a proč byste se o něj měli zajímat právě vy? Jak vychází operativní leasing – kalkulace? Odpovědi na všechny tyto a spoustu dalších otázek jsou součástí následujících řádků.

Pár slov úvodem o operativním leasingu

Operativní leasing se od toho klasického finančního liší zejména v tom, že vůz i po skončení leasingové smlouvy nadále zůstává majetkem leasingové společnosti. Ta jej ovšem může v případě zájmu klientovi odprodat. Značnou výhodou operativního leasingu je nižší měsíční splátka. Ta totiž představuje rozpočítaný rozdíl mezi pořizovací a tabulkovou zůstatkovou hodnotou. Dříve služby operativního leasingu využívali zejména drobní živnostníci a podnikatelé, dnes již tento specifický druh leasingu v hojné míře využívají též fyzické osoby, čemuž se musela přizpůsobit také nabídka.

Jak vybrat nejvýhodnější operativní leasing?

Ačkoli službu operativního leasingu pro fyzické osoby nastartovala významná česká automobilka, dnes již tento druh leasingu nabízí drtivá většina automobilek a dalších zprostředkovatelských společností. Proto je často velmi obtížné zorientovat se v jednotlivých nabídkách a vybrat z nich tu nejlepší. Pro tyto případy se vám bude hodit operativní leasing – kalkulačka, díky níž ihned zjistíte, u které společnosti získáte ty nejvýhodnější podmínky. Operativní leasing je zajímavým řešením pro všechny, kdo nechtějí na měsíčních splátkách platit více, než je nezbytně nutné.