Cybersecurity Palm Print  - TheDigitalArtist / Pixabay

Zabezpečení obchodu: Jak můžete jednoduše ochránit zboží a textil před zloději?

Většina obchodů bojuje především s jedním nešvarem, a to častými krádežemi. Ty často směřují na textil a obuv, které jsou pro zloděje v porovnání s ostatním zbožím nejatraktivnější. Právě proto je nutné sáhnout po efektivním zabezpečení obchodu, které dokáže vaše zboží ochránit i před těmi nejvychytralejšími zloději.

Snižte své ztráty na minimum

Terčem zlodějů jsou zejména obchody s oblečením či obuví, které jsou lehce přenosné a také skladné – jejich případné odcizení tak není nějak zvlášť složité a nezabere více než pár minut. Prvním krokem je nepochybně zabezpečení obchodu, bez kterého se již neobejde žádný podnikatel. Za pomyslný základ je považován kamerový systém, s jehož pomocí můžete kontrolovat nejen zákazníky, ale i své zaměstnance.

Efektivní ochranou před krádežemi jsou nepochybně detekční rámy, které dnes využívají téměř všechny kamenné prodejny. Ve zkratce se jedná o rám, ve kterém je umístěna AM či RF anténa. Ta dokáže detekovat zcizené zboží a upozornit na něj zaměstnance či přítomného příslušníka ochranky. Rámy je možné umístit doslova kamkoliv, přičemž největší smysl dává jejich instalace před vchod do prodejny.

Zaměřte se i na zabezpečení zboží

Pro opravdu efektivní ochranu před krádeží se vyplatí investovat i do zabezpečení zboží v obchodě. Zprvu se sice setkáte s vyššími náklady, které se vám však v průběhu času zaručeně vrátí. Vybírat přitom můžete hned z několika variant zabezpečení. První možností jsou lepící etikety, které můžete umístit na většinu zboží. Pokud není etiketa naskenována na pokladně a zloděj se zbožím projde skrze detekční rám, ihned se spustí alarm.

O trochu kvalitnější variantou jsou pevné etikety, které zloděj nemůže tak lehce sundat. Právě teprve po jejím sejmutí je možné projít detekčním rámem, aniž by se rozezněl alarm. Každopádně nejdůležitější je vždy kvalita samotných etiket a detekčních rámů, které by měly být vyrobené především z vysoce odolných materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *