Návod jak napsat životopis správně

Poradíme vám, jak napsat správně životopis

Pokud si hledáte novou práci, musíte počítat s tím, že jednou z prvních věcí, které po vás nový zaměstnavatel bude požadovat, je právě váš životopis. Bude to váš první kontakt s novým zaměstnavatel, vaše vizitka, kterou se mu představíte. Je to tedy právě životopis, který bude rozhodovat o vašem přijetí do nové práce!

Jak napsat správně životopis?

Až budete psát váš životopis a průvodní nebo motivační dopis, měli byste mít na paměti, kdo budete tento životopis číst. Musíte si uvědomit, že to určitě nebude jediný životopis, který váš nový šéf bude držet v ruce. Aby váš životopis hned nezahodil, je nutné, aby tento životopis splňoval několik základních pravidel.

Správně napsaný životopis = strukturovaný a přehledný

Profesní životopis, se kterým se hodláte ucházet o novou práci, musí být především přehledný a strukturovaný. (pokud nevíte, jak by měl přesně vypadat strukturovaný profesní životopis, můžete se podívat na vzor životopis nebo si na internetu stáhnout některou šablonu nebo formulář které jsou k dispozici ke stažení).

Správně napsaný životopis = praxe, reference, detaily

Až budete psát životopis, mějte na paměti, že vašeho potenciálního zaměstnavatele bude zajímat především to, jaký jste pracovník a jestli se hodíte pro nabízenou práci. Váš životopis ho tedy musí přesvědčit, že pro danou práci se hodíte. To znamená, že nejdůležitější část vašeho životopis je právě ta část kde budete popisovat svoje předchozí pracovní zkušenosti a praxi. V této části životopisu byste se neměli snažit být struční za každou cenu. Naopak, zde by měli bát i detaily o tom co konkrétně jste v posledním zaměstnání dělali, co byla vaše zodpovědnost, jaké jste přinášeli zlepšení. Určitě by zde měla být alespoň jedna nebo dvě reference.

Pokud potřebujte poradit jak napsat jednotlivé části životopisu, nebo jak by měl vypadat průvodní nebo motivační dopis, můžete se podívat na náš web o tom jak napsat životopis a jak postupovat při hledání nové práce. Připravili jsme pro vás vzor životopis, šablonu životopis a rady na co si dát pozor při psaní tohoto dokumentu, který je důležitý pro získání nové práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *