Shaking Hands Handshake Boss  - geralt / Pixabay

4 tipy, jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Jak se zorientovat v nabídce cestovního pojištění? Které pojištění zvolit, aby pokrylo všechna rizika, jež s sebou může cesta do zahraničí přinést? Dívat se na cenu? Vybírat to nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí? Vyřídit cestovní pojištění online nebo zajít na kamennou pobočku konkrétní pojišťovny? Pokud cestujete do zahraničí a vybíráte to nejvýhodnější cestovní pojištění, jistě se vám hlavou honí tyto a spousta dalších otázek. Máme pro vás 4 tipy, jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění, které vás na cestách stoprocentně ochrání!

Nejlevnější NErovná se nejlepší

Řada turistů a cestovatelů dělá při zařizování pojištění jednu zásadní chybu. Tou je výběr cestovního pojištění pouze na základě ceny. Cena je jedním, nikoli jediným parametrem, na základě kterého byste měli pojištění vybírat. Nízká cena totiž často svědčí o nízkých pojistných limitech.

Porovnejte jednotlivé nabídky

Nepodlehněte hned první nabídce pojišťovny, s níž přijdete do styku. Raději vsaďte na cestovní pojištění srovnání, které provedete pomocí praktických online kalkulaček, jež šetří vaše peníze i čas. Nemusíte obcházet jednotlivé pojišťovny a požadovat předběžné kalkulace a nabídky. Stačí pár kliknutí a vy ihned víte, kde na vás čeká nejlepší nabídka.

Pozor na adrenalin

Chystáte-li se na hory nebo do míst, která budete brázdit na motorce či čtyřkolce, mějte na paměti, že v případě úrazu vám pojišťovna nic nevyplatí. Tyto sporty totiž patří do speciální kategorie, k níž je potřeba sjednat zvláštní připojištění. Některé sportovní aktivity dokonce patří do nepojistitelných sportů, takže máte v případě úrazu smůlu.

Dbejte na dostatečné krytí

Při cestách po Evropě vám standardně postačí základní krytí a střední pojistné limity. Pokud se vydáváte za hranice Evropy, doporučujeme pro všechny případy sjednat vyšší stupeň krytí. Nehoda totiž není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale lidech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *