Volvo V Auto Car Automobile

Pojištění vozidel – porovnejte nabídky

Vozidlo si můžete pojistit dvakrát. První pojištění je povinné ze zákona. Nazývá se povinné ručení, které chrání proti škodám způsobeným provozem vozidla. Druhé pojištění je havarijní, které chrání samotné vozidlo. Havarijní pojištění není povinné, ale často se doporučuje. Dalším doplňkem jsou různé asistenční služby. Pojištění si můžete zřídit buď na pobočce nebo i online přes internet. Pomocí internetových kalkulaček zjistíte, které pojišťovny nabízejí nejvýhodnější a nejlevnější sazby pojištění.

Kalkulačky také umožňují srovnání povinného ručení automobilů. Sazby jsou individuální podle typu vozidla.

Zákonné pojištění vozidel

Ze zákona jsou majitelé všech vozů, které se pohybují na veřejných pozemních komunikací povinni uzavřít pojistnou smlouvu. Pojištění se vztahuje na škodu, která byla způsobena provozem vašeho vozidla. V podstatě pojišťovna zaplatí opravu auta, které jsme poškodili, ale škodu způsobenou na našem vozidle už ne. Pokud si o něj nezažádáme čeká majitele vozu pokuta (od 5 000,- až do výše 40 000,- Kč). V případě, kdy nám vyprší čas pojištění a neprodloužíme jej, musíme odevzdat SPZ a v opačném případě zaplatíme tučnou pokutu.

Na území České republiky toto pojištění nabízí více jak 16 pojišťoven. Cena pojištění se odvíjí od objemu motoru, ale některé pojišťovny raději upřednostňují stanovit cenu dle výkonu. Povinné ručení platí pro všechny státy, akorát ceny pojištění v jednotlivých státech se liší. Každý řidič po uzavření smlouvy obdrží zelenou kartu, kterou je povinen mít u sebe. Zelená karta je mezinárodně uznávaný doklad. Obsahuje údaje o vozidle (je zde uvedena registrační značka). Chcete mít přehled o aktuálních sazbách povinného ručení? Stačí potřebné údaje o motorovém vozidle doplnit do internetové kalkulačky.

Nejlepší poskytovatel povinného ručení na českém trhu je Česká pojišťovna, která nabízí bezplatný odtah vozidla a ekologickou likvidaci.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je dobrovolné pojištění. Slouží ke krytí škod na vlastním vozidle. Sjednává se na osobní vozidla používaná jak pro osobní či služební potřeby, nákladní vozidla a na pracovní stroje. Pojistit se můžeme proti střetu, nárazu, požáru a proti živelným pohromám. Další doplňkové pojištění je proti odcizení, vandalismu nebo si můžeme pojistit čelní sklo. Pro uzavření havarijního pojištění je nutné provést prohlídku vozidla. Havarijní pojištění je výhodné pro vozidla novější, u kterých je oprava dražší. Cena závisí na značce, ceně a stáří vozidla.

Pojištění motocyklů

Povinné ručení se vztahuje i na jednostopová vozidla. Sazby jsou někdy příliš vysoké, proto je výhodné získat bonusy. Bonus obdržíme v případě, kdy delší období nezpůsobíme žádnou nehodu. Díky nim můžeme ušetřit přibližně 60% na povinném ručení.Jednu výhodu nabízí Cetelem při poskytnutí úvěru určeného na financování motocyklů. Klienti mohou využít tzv. sezónní pojištění, které platí v období od 1. dubna do 31. října.

Pojištění čelního skla

Je možné ho zřídit jen v případě povinného ručení nebo havarijního pojištění. Určitě se doporučuje každému, jelikož nám ušetří dost peněz. Cena se odvíjí od hodnoty čelního skla. V současné době a při nejnižší ceně čelního skla 5 000 Kč nabízí nejlevnější pojištění ČSOB.

Co je pojištění GAP?

GAP pojištění pokrývá rozdíl mezi pořizovací a tržní cenou vozidla. V případě krádeže vozidla, kdy je jeho tržní cena nižší než nominální pojišťovna vyplatí poškozenému hodnotu nominální.Lze sjednat současně s podpisem leasingové smlouvy nebo při nákupu nového vozu. Chrání před nepříznivými událostmi. Jedno z řešení pojištění proti krádežím.

Volvo V Auto Car Automobile

Pojištění vozidel – porovnejte nabídky

  1 Komentář

  1. Pingback: Havarijní pojištění - znáte všechna jeho specifika?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *