Chair Home Room Plant Ivy  - Space_Zandria / Pixabay

Jak zútulnit dům či byt během pár minut? Věnujte pozornost maličkostem a detailům

U každého domu či bytu je nejdůležitější, aby působil útulně, díky čemuž se v něm budete cítit komfortně a hlavně bezpečně. Abyste toho dosáhli, je třeba dbát zejména na detaily a maličkosti, které dělají z domu opravdový domov.

Nezapomínejte na bytový textil

I když by se to mohlo zdát jako banalita, velkou roli bytové designu hraje především bytový textil, který dotváří vzhled celého interiéru. Při jeho výběru se vyplatí dbát hlavně na barvu, která by měla ideálně ladit s okolím. Není však nutné vsázet pouze na jednu či dvě barvy. V posledních letech vede spíše kombinace podobných odstínů či přírodních barev.

Můžete se pokusit sladit například povlečení s designem ložnice, díky čemuž bude místnost působit útulněji a při volbě správné barvy i prostorněji. Podobně je možné postupovat i u ubrusů, polštářů či dek. Všemi těmito doplňky můžete ovlivnit to, jak bude místnost na konec působit.

Záclony jsou prostě základ

Úplným základem, na který se nevyplácí zapomínat, jsou záclony. Právě ty dotváří vzhled daného pokoje a působí i mnohem decentněji. Jen v málo případech vypadají okna bez záclon dobře. Jejich koupě však s sebou nese i další výhody, mezi které se řadí větší soukromí a stínění během slunečných dní. Pokud nemáte času nazmar, určitě oceníte možnost koupit hotové záclony, které stačí jen zavěsit a máte hotovo.

Vyhnete se tak jejich stříhání a skládání, bez kterého záclony působí jen jako kousek pověšené látky. Hodit se vám budou i závěsy, které využijete zejména na večer a v noci. S jejich pomocí jednoduše zamezíte sousedům, aby mohli v noci sledovat, co ve svém bytě děláte, a předejdete i úniku drahocenného tepla. Podobně jakou u jiného bytového textilu, je vhodné vybírat závěsy s ohledem na design dané místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *