Bitcoinové bankomaty si našly své místo i v České republice

Kryptoměny jsou v rozmachu a Bitcoin se stále drží na jejich vrcholu. Nabízí totiž investorům možnost zhodnotit peníze rychle a efektivně. Navíc, je nezávislý od státu a jeho tržní cenu tvoří jen nabídka a poptávka.

Jednoduchý způsob nákupu Bitcoinu

Koupit Bitcoin je dnes jednodušší, než to bylo v jeho začátcích. Můžete ho totiž nakoupit i v bitcoinových automatech (bitcoinmatech), za hotovost. Bitcoinové automaty a jejich umístění naleznete na stránce coinatmradar.com. Momentálně je jich v České republice až 22. Nacházejí se zejména v Praze a jiných krajských městech (Brno, Ostrava, Plzeň, atd.)

Bitcoinmaty nevyžadují ověření totožnosti

Nákupy Bitcoinu můžete provádět bez ověření totožnosti. aletro možnost je však limitována výší převodu – do 25 000 Kč. Pokud máte v plánu obchodovat s vyššími částkami, nemusíte zoufat. Stačí svou totožnost ověřit u provozovatele bitcoinového automatu a výběr můžete navýšit až na 350 000 Kč.

Co se minimální částky týká, můžete nakupovat Bitcoin již za 100 Kč. Musíte však, samozřejmě, počítat i s dodatečnými poplatky za zprostředkování. Nákup za příliš nízké částky, se proto příliš nedoporučuje.

Jak nákup probíhá?

Nákup je skutečně jednoduchý a zvládne ho kdokoliv. Do bankomatu vložíte obnos peněz v bankovkách. Pomocí QR kódu načtete svou peněženku a nákup potvrdíte. Pokud se rozhodnete Bitcoin prodat, postupujete opačně. Musíte však počítat s tím, že následný výdej bankovek zabere několik minut podle výše transakčního poplatku. Jednou z nevýhod, kterou byste měli mít na paměti, je nevýhodný kurz bitcoinu, který vám automat může nabídnout.

Volte snadnější variantu

Dobrou volbou, která vám celý proces značně zjednoduší, je poohlédnout se po platformě zabývající se koupí a prodejem Bitcoinu. Podobné platformy vám garantují rychlý převod peněz, spolehlivý nákup a bezpečnost vašich osobních údajů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *