Víte, kdy máte nárok na odškodnění?

V životě nastávají složité životní situace, kterým bychom se nejraději vyhnuli. Mezi ně řadíme dopravní nehody, pochybení lékaře, pracovní úraz, újmu na zdraví či rodinné tragédie. Na koho se obrátit a jak si v takových případech poradit? A kdy máte nárok na finanční vyrovnání?

Dopravní nehody na denním pořádku

S nehodami na silnici se setkáváme každodenně. Naštěstí se ve většině případů jedná jen o škody na autě. I přesto je však dopravní nehoda traumatizujícím zážitkem, ze kterého nezřídka přetrvávají psychické i fyzické obtíže několik měsíců, dokonce let. V jaké situace můžete žádat o odškodnění po dopravní nehodě?

Když dojde k újmě na zdraví

Pokud dopravní nehodu zavinila nepozornost jiného řidiče, a vy jste v jejím důsledku utrpěli úraz, pak skutečně můžete finanční vyrovnání žádat. Nejlepší je obrátit se přímo na společnost, která se náhradě újmy na zdraví přímo věnuje. Tak máte zaručen hladký průběh řízení celé události a vysokou šanci na úspěch.

Na co se připravit?

Když se řekne odškodnění dopravní nehoda, tak první, co by vás mělo napadnout, je kontaktovat patřičnou společnost. Následně si připravíte veškeré dokumenty týkající se dopravního incidentu. Ty zahrnují též informace o správním nebo trestním řízení a komunikaci s pojišťovnou viníka. Poté bude vaše žádost bezplatně posouzena a navrženo optimální řešení. Pokud je šance úspěšného získání odškodnění vysoká, následuje zahájení vymáhacího procesu.

Co jsou hlavní benefity?

Důvody, proč oslovit specializovanou společnost, jsou hned tři. První konzultace a analýza případu je zcela zdarma. Další skvělou zprávou je, že neplatíte žádné zálohy a odměna je účtována pouze v případě úspěchu. V neposlední řadě je třeba zmínit správnou strategii a vhodnou argumentaci, která je při jednání se všemi subjekty nastavena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *