Vyplatí se investice do zlata?

Bývalo milým zvykem dát nově narozenému dítěti do kolébky zlatý dukát. Šlo o příslib bohatství. Ale dnes už nemusí jít pouze o dar symbolický. S možnostmi stále lepších příležitostí investice do zlata se hodnota dobře zvoleného dukátu může během let zněkolikanásobit.

Investice do zlata přitom není tak složitá, jak si možná myslíte. Stačí navštívit certifikovaného prodejce a vyměnit standardní oběživo za zlaté svitky nebo mince. Nákup zlata je zcela osvobozen od daní, takže se nemusíte bát, že byste své jmění snížili o povinných 21 % odváděných státu. Ztratit tedy nic nemůžete, pouze získat.

Jak poznat nejlepšího zprostředkovatele pro nákup investičního zlata?

Ještě předtím, než se rozhodnete své úspory svěřit drahému kovu, měli byste přihlédnout k několika důležitým bodům.

Především si pohlídejte, aby se investiční zlato vždy prodávalo za aktuální ceny. Není výjimkou, že ti nejlepší obchodníci mění ceny každý den podle aktuálního dění na světové burze.

Sázkou na jistotu je také nabídka značkových švýcarských zlatých slitků. Mezi nejoblíbenější značky patří Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich, takže pokud je v portfoliu svého zvoleného prodejce uvidíte, jde o další indikátor spolehlivosti.

Nebojte se zapátrat i po historii, přece jen investici do zlata neuskutečňujete každý den. V ČR najdete sídlo nejstaršího a největšího dovozce investičního zlata  v Obecním domě v Praze na Náměstí Republiky.

Navštívit ho můžete osobně, nebo si dostupné zlaté svitky a mince prohlédnout na stránkách www.zlate-mince.cz. K dispozici je samozřejmě i možnost anonymního nakupování investičního zlata, stačí zvolit produkty bez číslování. Jediným omezením je pouze platba v hotovosti. Prodejce nesmí přijmout platbu větší než za 1 gram zlata (cca 200 tisíc Kč). Jde o nařízení aktuálně platné v celé EU, takže výletem do zahraničí si vůbec nepolepšíte. Naopak. Nákup investičního zlata je u nás v dnešní době stejně výhodný, jako kdekoliv jinde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *