Cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy

Cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy

Cestovní pojištění klientům dává jistotu ochrany na cestách, převevším v zahraničí. Klasikou je úhrada nákladů za případné léčebné výlohy. Pojišťovny ale nabízí i různá připojištění, jako například pojištění zavazadel, odpovědnosti za újmu nebo zpoždění letu. V čem může být v této oblasti pro klienty zajímavá Kooperativa? Pojďme se blíže podívat na její produkt cestovního pojištění Kolumbus.

Cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy

gregovish / Pixabay

Proč Kolumbus?

Jako největší výhody u tohoto nástroje prezentuje pojišťovna dvojnásobné plnění u úrazu při dopravní nehodě zdrama, a k zahození určitě není ani krátkodobé pojištění domácnosti po dobu dovolené. Velmi zajímavý může být cestovní pojištění Kolumbus pro rodiny z dětmi – děti do 6 let (pokud cestují alespoň s jednou dospělou osobou), budou pojištěni úplně zdarma, a děti od 6 do 18 let pak získají slevu 50%. K pojištění léčebných  výloh je u Kooperativy jsou samozřejmostí nepřetržité asistenční služby v českém jazyce.

Dostupný rozsah pojištění:

 • pojištění léčebných výloh
 • pojištění úrazu, zavazadel, zpoždění letu, zpoždění zavazadel, odpovědnost za újmu, připadně pojištění přerušení cesty a nevyužité cestovní služby
 • pojištění pro případ zrušení zájezdu či jiné cestovní služby (pojištění STORNO)
 • asistenční služba HOLIDAY
 • pojištění krátkodobě opuštěné domácnosti

Co zahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí?

 • zdravotní ošetření
 • hospitalizaci ve zdravotnickém zařízení
 • předepsané léky lékařem zahraničí
 • akutní ošetření u zubního lékaře
 • převoz pojištěného ze zahraničí zpět do ČR
 • spoluúčasti za ošetření, léčiva atd.

Pojištění léčebných výloh lze u Kooperativy uzavřít v případě turistických, pracovních, nebo i sportovních pobytů. V případě sportu se však krytí vztahuje jen na rekreační provozování sportů, které nejsou uvedeny v rozsahu aktivní sport. Rizikovější sporty jako např. jachting, surfing, potápění atd. vyžadují sjednání pojištění právě v rozsahu aktivní sport. Pojištění organizovaný sport pak rozšiřuje krytí pojištění léčebných výloh i na závody a soutěže (na amatérské i profesionální úrovni) v uvedených sportech.

Asistenční služby

Asistenční služby poskytuje společnost Global Assistance, která zabezpečuje asistenci 24 hodin denně v českém jazyce. Služba pomáhá při hrazení finančních nákladů zdravotnickému zařízení, při dopravě a příjmání postiženého do nemocnice, při získávání náhradních dokladů a při jejich ztrátě nebo odcizení, poskytuje právní pomoc a půjčky na složení kauce v případě neúmyslného porušení zákonů hostitelské země nebo v případě odcizení či ztracení zavazadel, v nutných případech je ke k dispozici při řešení dopravy a ubytování pro opatrovníka,  a v případě úmrtí organizuje přepravu tělesných ostatků pojištěného do České republiky, a organizuje i pohřeb a  také případnou dopravu a ubytování pro jednoho člena rodiny.

Varianty pojištění léčebných výloh

Pojištění lze sjednávat ve dvou variantách: Klasik nebo Plus. Limit pojistného plnění ve variantě Klasik je 3000000Kč, a limit ve variantě Plus je až 6000000Kč.

Pojištění STORNO

Jedná se o pojištění pro případ zrušení cestovní služby, a lze sjednat nejpozději do 3 pracovních dnů od zaplacení cestovní služby. Tento typ pojištění může být zajímavý pro klienty cestovních kanceláří, kterým by hrozil storno poplatek v případě že nebudou moci na dovolenou odcestovat.  V takovém případě pojišťovna zajišťuje krytí 80 procent ze storno poplatku.

Asistenční služba HOLIDAY

Tato služba je určena pro každého kdo cestuje na dovolenou autem. Zajišťuje servis a péči o klienta i o vozidlo, v případě poruchy, nehody, nebo vážném onemocnění řidiče. Servis zahrnuje příjezd a práci mechanika (práce po dobu 60 minut zdarma), nocleh v hotelu pro posádku vozidla, odtah vozidla do autoservisu nebo do místa bydliště, zapůjčení náhradního vozidla na 5 dní zdarma, přepravu osob do opravny vozidel nebo do místa ubytování, nebo dokonce i poskytnutí náhradního řidiče do na cestu zpět do místa bydliště.

Zajímá vás krátkodobé pojištění domácnosti?

Pokud se obáváte například živelných pohrom, krádeží, nebo vandalismu na vaší domácnosti v době vaší nepřítomnosti, pak pro vás muže být krátkodové pojištění domácnosti malým uklidněním. Domácnost bude pojištěna pouze po dobu vaší nepřítomnosti. Pojistku lze sjednat na jednu smlouvu, současně s cestovním pojištěním. K dispozici je několik variant s pojistnými částkami od 200000Kč do 500000Kč.

Sjednání je jednoduché

Jak sjednat cestovní pojištění? Nehledejte v tom složitosti. Pokud jste uživatelem internetu, kalkulaci i sjednání provedete jednoduše přímo na webu pojišťovny. Kalkulace a následné sjednání je možné z pohodlí domova také po telefonu. Pokud upřednostňujete osobní kontakt, zajděte si přímo na pobočku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *