City Night Architecture Lighting

Chcete být vidět? Světelná reklama vám pomůže

Potřebujete reklamu přesně na míru, kterou jen tak někdo nepřehlédne? Dnes jsou možnosti mnohem širší než dříve. Omezeni nejste tvarem, barvami a samozřejmě ani celkovým konceptem. Velmi zajímavý prvek tohoto specifického segmentu tvoří světelné nápisy.

Svůj základ mají už ve starověku, kdy některé podnikavce napadlo umístit ke svému poutači zapálenou lampu nebo svíčku a dát tak všem najevo, že mohou kdykoli zaklepat. Dnes se však tento typ upozornění rozhodně nevztahuje jen na non-stop provozy.

Světelný panel může mít mnoho podob

Základním poznávacím znakem reklamy je snaha o vyniknutí. A přitom nezáleží na tom, kdy a jak. Vždyť dobře osvětlené výlohy kadeřnictví si můžete všimnout i při noční cestě tramvají (aniž byste jí ve dne věnovali větší pozornost) a typicky problikávající označení rychlého občerstvení zase nenechá ve zšeřelém městě nikoho na pochybách. Ano, právě tady vás uvítají a opravdu jim záleží na tom, abyste si jich všimli.

Jde tedy o reklamu, jež cílí přímo na zákazníky, pohybující se v místě prodeje. Jde o nejadresnější možný způsob, názorněji už to zkrátka nejde. Jednoduchá nebo výrazná písmena, plastická loga, světelné panely s proměnlivým textem – to vše je k mání. A samozřejmě se není třeba bránit ani umístění světel na reklamní věže a pylony. Hledáte-li způsob, jak na sebe upozornit v šedi velkoměsta, pak jste ho právě našli.

Chtějte vědět, zda je vaše reklama opravdu vidět

V informačních prospektech vypadají všechny světelné reklamy působivě. Ovšem abyste si byli dokonale jistí, chtějte je vidět tzv. v akci. A to nejenom za tmy, ale i za nepříznivého počasí. Jedině tak zjistíte, zda jsou použité světelné zdroje dostatečné.

Dbejte rovněž na pečlivý výběr použitých materiálů. Chtějte ty s dlouhou odolností a životností. Dokonalé spojení v tomto směru tvoří hliníkové a plastové segmenty, podtržené ještě kvalitním extrudovaným nebo litým Plexiglasem či vinylovou plachtou s vysokou gramáží. Jde o perfektní volbu zejména pro přední stranu vaší světelné reklamy. Dokonale totiž propouštějí světelný tok a přitom odolají i tomu nejhoršímu počasí po mnoho a mnoho let.

A grafické prvky? Jejich polep se snažte vyřešit výhradně translucentní fólií, která s věkem dlouho neztrácí na kráse.

Zářivky nebo LED? Na tom tak úplně nezáleží

Mnohé firmy, zabývající se touto specifickou reklamní oblastí, se ve vás pokusí vyvolat dojem, že jediným možným moderním řešením je použití LED technologií. Ve skutečnosti však mají u světelné reklamy stále své místo i zářivky. Záleží na požadovaném umístění i celkové situaci.

Náš tip: Kvalitní koncept světelné reklamy se vyplatí doplnit také o přehledný orientační systém.

A kde zjistit víc? V každém případě zamiřte ke specialistům. Mezi takové patří i Prost.cz. Mezi jeho zákazníky naleznete mnohé známé značky. Toužíte-li po kvalitě, pak jste tady rozhodně na správném místě.

Digital Marketing

Chcete být vidět? Světelná reklama vám pomůže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *