Prodali jsme dům přes realitku

Chcete dobře koupit i prodat? Máme tip na nestranný realitní portál

Nezáleží na tom, jakou nemovitost prodáváte. Ať už jde o váš vysněný rodinný dům opuštěný z důvodu stěhování nebo nemovitost po prarodičích, o níž skoro nic nevíte, nemusíte se bát. Základní kroky jsou opravdu snadné. A pokud budete chtít i nějaké ty chytré služby navíc, obraťte se na stránky CINCINK.

Nechceme vám doporučit žádný magazín ani srovnavač cen. CINCINK je férový realitní portál, který má všechno, co pro rychlý a bezstarostný prodej (ale i nákup) nemovitosti potřebujete

  • Veškerá doporučení jsou ověřena praxí.
  • Informace podává vždy stručně a srozumitelně.
  • Garantem CINCINK je Komerční banka.
  • Spolupracuje výhradně s odborníky a profesionály.
  • CINCINK umožňuje podání inzerce zdarma, zpoplatněné jsou jen některé volitelné doplňkové služby.

To jsou ve zkratce ty největší výhody, jež vám prodej bytu, domu nebo třeba pozemku maximálně usnadní a zpříjemní (dá-li se to tak říct). V nabídce je vše – od profesionální textace inzerátu a vytvoření fotografií vaší nemovitosti, až po nejmodernější výkřik realitních trendů, jímž je video pořízené z dronu. Více se zviditelnit už snad ani nemůžete.

Čím začít? Hlavně nespěchejte

I když se chcete svého břemene zbavit co nejdříve, přesto si na rozmyšlení prvních několika kroků vezměte alespoň několik dní. Zejména byste se měli zaměřit na to, jakou hodnotu vaše nemovitost má. Jestliže nemáte přístup k cenovým mapám oblasti, pak se na svůj vlastní odhad můžete spolehnout jen těžko Neváhejte si proto zaplatit ten orientační (stojí jen pár stokorun), který vám prozradí, na čem opravdu jste.

Prodáváte nemovitost, o níž víte jen málo? Pak pro vás bude dobrým tipem určitě technická inspekce nemovitosti. Dopředu tak víte, jaké nedostatky vám může potenciální kupující vytýkat a jak se na ně připravit. Ne vždy je totiž nutné snižovat cenu, leckdy postačí i dobrá argumentace. Tu a množství dalších tipů najdete v integrované Wiki portálu CINCINK. Jde vlastně o šikovnou encyklopedii nejčastějších dotazů, pokládaných v rámci realitního trhu. Ale nebojte se odborného výkladu, vše je zpracováno přívětivou formou článků a dobrých rad.

Jak nepřijít o peníze? Využijte služeb zkušených právníků

Prvním kamenem úrazu v tomto oboru bývá samozřejmě smlouva. Obvykle totiž nadržuje buď jedné nebo druhé straně (v závislosti na tom, kdo ji nechal vypracovat). Ovšem ta skutečně kvalitní by se ničeho podobného dopouštět neměla.

A jak je to u prodeje či koupě bytu s předáním peněz? Ani tady se spěch nevyplácí – využijte raději služeb právnické úschovny, kde budou vaše finance v bezpečí až do doby, než k převodu nemovitosti skutečně dojde. Opravdu nic vás tedy nepříjemně nezaskočí. A na závěr si užijete i vy své malé CINCINK jako cinkot skleniček, oslavujících úspěšně dokončenou transakci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *