Servis notebooku – umíte si s ním poradit?

I když na to rádi zapomínáme, faktem je, že všichni naši elektroničtí pomocníci potřebují čas od času opravdu pořádnou údržbu. A s notebooky i počítači je to stejné. Pokud se jim náležitě nevěnujeme, zpomalují a stále častěji nás trápí náhlými výpadky nebo zamrzáním.

Po několika letech se proto raději uchylujeme k nákupu nového vybavení. Ovšem s náležitou péči je možné tento finančně náročný krok značně oddálit. Stačí si pamatovat, že pořádné čištění by mělo proběhnout asi jednou za dva roky (u velmi často používaných zařízení i dříve). A pokud to nezvládnete vlastními silami, je na čase tento krok přenechat odborníkům.

Nejčastější důvod zpomalení? Prachobyčejné přehřívání

A jak by takové čištění mělo vypadat? Pokud si objednáte Brno servis notebooku od společnosti FopaNET.cz, bude postup následující: nejdříve je třeba celý notebook anebo počítat demontovat.

Potíž je totiž ve ventilátoru, který do sebe i přes všechny ty ochranné mřížky a další prvky stejně nějaké to procento prachu nasaje. A ten se poté usadí uvnitř, odkud ho musíte odstranit nejlépe velmi jemným štětečkem. Ještě účinnější je však použití kompresorově stlačeného vzduchu.

První známky potíží určitě nepřehlédnete: kromě pomalých reakcí bude váš počítat volat o pomoc i prostřednictvím úporného hučení ventilátoru a častým vypínáním.

Údržba je potřebná i zevnitř

Ne vždy je však řešení takto jednoduché. Proto by správný Brno servis ntb měl zahrnovat i softwarové čištění. Nenápadné viry vás totiž v tomto směru odkáží opravdu nepříjemně zaskočit. Nezapomínejte proto na aktualizaci bezpečnostního softwaru a pravidelné spouštění bezpečnostních kontrol. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem toho správného nebo si jednoduše zatoužíte své domněnky potvrdit, můžete i tuto záležitost svěřit FopaNETu. Určitě budete příjemně překvapeni např. diagnostikou na počkání i rychlým vyřízením vašeho požadavku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *