Chystáte se podnikat na živnostenský list? Virtuální sídlo je pomoc k nezaplacení

Počet podnikatelů na živnostenské oprávnění překonal již 1 000 000 osob. Je to úctyhodné číslo a je vidět, že přes zjednodušení možnosti založení s.r.o. je živnostenský list stále oblíbenou formou podnikání. Chystáte se založit si rovněž živnost? Nebo ji již máte? Pojďte se podívat, jak vám může v podnikání jako OSVČ pomoci virtuální sídlo.

Virtuální sídlo je pomoc i pro živnostníky

U s.r.o. zcela běžná věc. Nejen jednočlenné nebo menší s.r.o. preferují z mnoha důvodů virtuální adresu sídla. U živnostníků je zatím virtuální sídlo využíváno minimálně. Což je ale rozhodně škoda. Proč je virtuální sídlo pro OSVČ výhodné? Mohu uvést konkrétní případy.

Lepší sídlo mnohdy znamená větší důvěru ze strany zákazníků

Karel K. podniká v oblasti internetového marketingu – všeho od poskytování poradenství, nastavování PPC kampaní, SEO až po grafiku či výrobu jednoduchých firemních webů. Pracuje z domova, což je pro mnoho podnikatelů v této oblasti naprosto přirozené. Svoji práci skutečně umí a má i řadu klientů. Vždy však bojoval s tím, že v tendrech prohrával. Zjistil, že důvodem je sídlo. Vesnička „Horní Dolní“ na nikoho příliš seriózně nepůsobila. Nakonec Karel K. přistoupil k prostému řešení. Má virtuální sídlo v Praze a už se jej nikdo neptá: „A kde to vlastně sídlíte? To neznám.“ Práce na živnostenský list ani home office se tak nemusel vzdát. Vše vyřešila pouhá lepší adresa sídla podnikání.

Když vás šikanují úřady

Další případ řešil živnostník Bohuš R. Podnikal v oblasti stavebnictví. Jeho činnosti byly různé. Od střech, krovů, klempířství až po instalaci rekuperačních jednotek. Některé práce dělal sám, jiné v týmu, který si pro danou práci najal. Avšak místní úřady jej doslova šikanovaly. Úřady, které měly pod palcem jen velmi malé množství živnostníků v dané oblasti, disponovaly totiž spoustou času. A tak objížděly zákazníky a žádaly je, aby doložili, že tu a tu danou práci v místě Bohuš R. skutečně odvedl. Ten díky tomu nejenže místo podnikání musel velkou část svého času věnovat komunikaci s úřady, ale přicházel rovněž o dlouhodobé a stálé klienty. Vždyť co na tom, že měl Bohuš R. vše v pořádku? Nikdo přece nechce mít opletačky s úřady. Proto si náš podnikatel přesunul své sídlo do krajského města. Zřídil si zde virtuální sídlo a konečně se může věnovat podnikání bez obstrukcí úředního šimla.

Co byste měli vědět o virtuálním sídle

Virtuální sídlo rozhodně není nic nelegálního a zákon jeho zřízení nijak nezakazuje. Pro podnikatele, OSVČ, ale třeba i s.r.o., to znamená, že si za malý poplatek zřídí sídlo na jiné adrese, než je u OSVČ trvalá adresa podnikatele, nebo než je skutečné místo podnikání. Zlehčuje se tím podnikání i díky tomu, že při stěhování nemusíte nahlašovat změny a měnit sídlo podnikání.

Na adrese virtuálního sídla přitom vůbec nepobýváte. Lze si zde obvykle zřídit různé služby, jako je přeposílání došlé pošty (to lze ale zřídit i na přímo na poště), nebo si zde v případě potřeby pronajmout zasedačku na jednání. Záleží jen na vás, jak budete chtít virtuální sídlo využívat.

Profi-kancelář – specialisté na pomoc s podnikáním

Ať již podnikáte, nebo se na podnikání chystáte, využijte služby profesionální firmy Profi-kancelář s.r.o., která pomáhá budoucím živnostníkům, a to jak se získáním živnostenského oprávnění, tak se sídlem podnikání. Na stránkách firmy se dozvíte, co obnáší podnikání na živnostenský list, jak na výběr živnosti, a rovnou si máte možnost objednat i virtuální sídlo. Mnohdy jsme dobří ve svém řemeslu a ve znalostech svého oboru, administrativa kolem nás však odrazuje třeba už jen od toho, abychom se do vlastního podnikání pustili.

Profi-kancelář pomáhá podnikatelům se startem podnikání. Součástí webových stránek je poradna, která zodpoví na všechny vaše otázky související se startem podnikatelské činnosti. Sídlo společnosti si můžete zřídit na několika pražských adresách, a to již od 313 Kč za měsíc při dlouhodobější platbě předem. V podnikání vám už nebude nic bránit. Tak si pojďte splnit své podnikatelské sny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *