Na co nezapomenout při změně účetní firmy

Při změně účetní firmy byste měli pamatovat na několik důležitých věcí. Změnu účetní firmy je důležité vhodně načasovat a také zajistit výměnu všech dokumentů mezi stávající a novou účetní firmou.

Správné načasování Vám velmi ulehčí práci. Nejvhodnějším časem je konec účetního období. Ulehčíte si tím mnoho práce, ušetří se spousta starostí, rozhodování, a nakonec i peněz. Nové účetní období tak můžete začít již s novým účetním systémem. Toto nové účetní období většinou vychází na 1. ledna – v případě, že je účetním obdobím myšlen kalendářní rok.

Je samozřejmě možné přejít kdykoliv z jednoho účetního systému do druhého, ale jednodušší pro případné problémy je přejít až s novým účetním obdobím. Je tak jednoznačné, kdo měl za daný problém v dané chvíli zodpovědnost. Záleží také na velikosti firmy, na jejich možnostech a na zvyklostech účetní/ho.

Protože nelze pouze předat potřebné dokumenty, říct stávající účetní „Na shledanou“ a nové říct „Dobrý den, tak Vás tu vítáme“, bude se práce obou účetních na nějakou dobu překrývat. Aby nedošlo ke komplikacím a zbytečným problémům, je velmi vhodné dbát na vymezení úkolů. Nejlépe stanovit a jmenovitě vypsat, kdo bude mít co za starosti a za co ponese zodpovědnost.

V případě, že nejste se svou současnou účetní firmou spokojeni, vyberte si takovou společnost, která pro Vás bude partnerem v podnikání. Naše účetní firma Daňová kancelář s.r.o. je tu pro Vás a nabízí Vám vedení účetnictví a daňovou evidenci pro Vaši firmu, ať už je jakkoliv velká. Jsme tu pro Vás i s dalšími službami, kterými Vám usnadníme Vaše podnikání jako např. daňové poradenství, ekonomické konzultace, a také Vás rádi zastoupíme před úřady či pojišťovnami. Naše služby poskytujeme především zákazníkům v Jihomoravském kraji. Neváhejte nás kontaktovat, pokud hledáte vhodnou účetní firmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *