oddlužení

Co je nutné splnit pro oddlužení?

Už se doslova topíte v dluzích a nevíte si rady, kde získat tolik peněz na požadované splátky se sankcemi? Obáváte se, že se brzy u dveří objeví vymahači a exekutoři? Obstavení příjmů, bankovních účtů, zabavení movitého a nemovitého majetku není nikomu příjemné. Pokud se chcete těmto problémům vyhnout, včas se informujte o oddlužení a zjistěte si, zda jste vyhovující osobou k jeho uskutečnění.

Výhody oddlužení

Jestliže probíhá váš osobní bankrot, nemohou na vás věřitelé ani exekutoři nic vymáhat. V případě splnění podmínky osobního bankrotu – řádné splácení po dobu pěti, se vám na základě soudního rozhodnutí odpustí zbytek dluhů, ve výši až 70 % všech nezajištěných závazků. Oddlužení a posílání splátek věřitelům vede insolvenční správce, se kterým budete spolupracovat.

Ten se také postará o přezkoumání vámi přihlášených pohledávek. Před exekucí a věřiteli jste chráněni už v den podání návrhu na oddlužení. Vaše dluhy se nebudou dál úročit.

Požádejte si o osobní bankrot

Osobní bankrot či oddlužení je určen hlavně pro fyzické osoby nepodnikatele, ale za jistých podmínek se může týkat též podnikatelů. Oddlužení musí projít schválením. K povolení osobního bankrotu je potřeba splnit několik podmínek, kam se řadí to, že závazky nepocházejí z podnikání, dlužník nemá zaměstnance, záznam v trestním rejstříku a musí mít poctivý záměr. Dále se vyžaduje uspokojení minimálně 30 % pro nezajištěné věřitele a v posledních pěti letech nesmělo probíhat insolvenční řízení ve věci úpadku dlužníka. Podmínkou dlužníka je úpadek nebo hrozící úpadek a okamžité řešení nezvládnuté finanční situace.

Co zbývá? Najít si spolehlivou společnost, kde vám pomohou zrealizovat oddlužení a dostat se zpátky do časů, kdy vás dluhy nepřeválcovaly. Osobní schůzku budete mít zdarma. Spolehnout se můžete na úspěšné provedení osobního bankrotu. V opačném případě klienti nic neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *