Jak přinést do rodinného rozpočtu nějakou tu korunu navíc?

Jak přinést do rodinného rozpočtu nějakou tu korunu navíc?

Půjčky, hypotéky, leasingy, spotřebitelské úvěry – zkrátka a jednoduše produkty, bez nichž se řada z nás neobejde. Co nás vede k zadlužování a půjčování si? Nízké platy a vysoké ceny potravin, služeb, léků a dalších nezbytností, se kterými přicházíme denně do styku? Nebo snad za naši prázdnou peněženku a bankovní konto s blikajícími červenými čísly může naše vlastní neschopnost hospodařit a žít úsporně? Na tuto otázku si musí každý po pravdě odpovědět sám. Jedno je však jisté – úroveň finanční gramotnosti v Česku je velmi špatná. Jak zorganizovat domácí finance a přinést si do svého rodinného rozpočtu nějakou tu korunu navíc To vám prozradíme na následujících řádcích.

Sestavení rodinného rozpočtu je základ

Máte-li problémy s financováním domácnosti, vyčleňte si chvilku pro sebe, vezměte si tužku a papír, a sepište si veškeré příjmy a výdaje vaší domácnosti. Poškrtejte výdaje, které můžete oželet a zároveň popřemýšlejte, jak do svého rodinného rozpočtu přinést nějakou tu korunu navíc. Nešlo by ušetřit na energiích nebo vodě? Nelze nějakým způsobem snížit hypotéku, splátku nebo leasing na automobil? Jistě přijdete na nějakou alternativu, díky níž zlepšíte svou aktuální finanční situaci.

Nezvládáte splácet půjčky? Zažádejte si o splátkový kalendář!

Ne každá půjčka může být tím pomyslným hřebíčkem do rakve. Ovšem existují půjčky, jimž byste se měli obloukem vyhnout. Jedná se zejména o produkty nepříliš známých nebankovních společností nebo o půjčky od soukromých poskytovatelů. V případě problémů se splácením je možno u tuzemských bank i ověřených nebankovních společností domluvit splátkový kalendář. Stačí s danou institucí komunikovat a nedělat mrtvého brouka!

U hypoték pomůže refinancování

Sjednali jste si hypotéku s dobou fixace na 3 nebo 5 let? Dnes vám však už její parametry nevyhovují a objevili jste hypotéku jinou – o to levnější? Pokud se blíží datum konce fixace vaší hypotéky, zažádejte o její refinancování a domluvte se s jinou bankou na výhodnější flexibilní hypotéce. I tak totiž můžete ušetřit opravdu zajímavé částky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *