Cestovní pojištění Atlas

ČSOB Pojišťovna cestovní pojištění Atlas

Cestovní pojištění Atlas

stux / Pixabay

Cestovní pojištění Atlas si klade za cíl zaručit klientům kliedné a rozumné řešení neplánovaných událostí na cestách po celém světě, ať už se jedná o služební či rekreační cesty. Tento typ pojištění na cesty nabízí i ČSOB Pojišťovna, a to pro jednotlivce i pro skupiny, formou produktu  s příznačným názvem – Atlas.

Čím se Atlas pyšní?

Základem plnění cestovních pojistek je úhrada nákladů za léčebné výlohy v zahraničí. Pojišťovny však nabízí i různá připojištění, služby i akce navíc. ČSOB Pojišťovna nechce být pozadu. Pojďme si prohlédnout co si pro své klienty přichystala.

Asistenční služba v českém jazyce

Služba je k dispozici čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu. Je připravena poradit v každé situaci – a kdykoliv. Pro komunikaci s pracovníky asistenční služby je však nutné znát a nadiktovat číslo své smlouvy.

Automatické prodloužení pojištění

Pokud bude klient nucen z nečekaných důvodů pobývat v zahraničí déle než plánoval, pojišťovna mu pojistku automaticky prodlouží, aby zůstal pojištěn po celou dobu svého pobytu. Automatické prodloužení se vztahuje k událostem jako je například stávka v cizí zemi, přírodní katastrofa, nebo hospitalizace v nemocnici.

Komplexní lékařské ošetření

V ceně pojištění je zahrnuto komplexní lékařské ošetření, výhodou je, že zahrnuje například i ošetření zubů před akutní bolestí. A co dále?

 • pobyt v nemocnici
 • léky předepsané lékařem
 • přeprava do nejbližšího zdravotnického zařízení a následně zpět do místa pobytu v zahraničí
 • převoz pojištěného do ČR v případě že nebude moci ze zdravotních důvodů použít plánovaný dopravní prostředek
 • přivolání opatrovníka
 • převoz tělesných ostatků do ČR ošetření zubů pro utišení akutní bolesti (v rámci Evropy do 5000Kč, v ostatních zemích do 10000Kč)

Sleva 10% při sjednání online

Sjednání online je na webu ČSOB Pojišťovny velmi jednoduché, intuitivní a rychlé. Na přehledné kalkulačce lze zjistit cenu, a následně pojištění sjednat a vytisknout všechny potřebné dokumenty. Celý proces lze zvládnout do pěti minut. Při sjednání z pohodní domova či kanceláře navíc ušetříte 10 procent.

Úhrada léčebných výloh a limity plnění

Jak již je psáno výše, produkt nabízí finanční kompenzaci za komplexní lékařské ošetření zahrnující několik různých položek. Jaké jsou však limity plnění a ceny? Při ošetření zubů z důvodu akutní bolesti jsou limity stanoveny na 5000Kč pro Evropu, a 10000Kč pro ostatní státy světa. Limity dalších léčebných výloh je možné sjednat ve dvou tarifech.

Levnější varianta zahrnuje limit plnění 2,5 mil. Kč, dražší varianta má limit 4 mil. Kč. Ceny pojistného se ale odvíjí i od věku pojištěného (děti jsou brány do 15 let, dospělí od 16 let), od destinace kterou plánuje navštívit (Evropa nebo zbytek světa, přičemž zbytek světa je dražší), a také od toho zda plánuje provozovat rizikové sporty (rizikové sporty jsou samozřejmě opět za přirážku). Při využití slevy za sjednání on-line začíná denní pojistné pro dospělého na 17 Kč.

  Komentáře k článku

 1. Jiří Janů   •  

  Dobrý den,

  je mi 25 let a chtěl bych si pojistit svůj zrak /ať už bych o něj přišel či by se mi zhoršil v důsledku úrazu či nemoci/.

  Pojištění bych měl zájem sjednat kupříkladu na 10 až 15 let dopředu.

  Jaké produkty nabízí Vaše pojišťovna pro krytí takového rizika?

  Děkuji za odpověď,

  Janů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *