Cestovní pojištění Atlas

ČSOB Pojišťovna cestovní pojištění Atlas

Cestovní pojištění Atlas

stux / Pixabay

Cestovní pojištění Atlas si klade za cíl zaručit klientům kliedné a rozumné řešení neplánovaných událostí na cestách po celém světě, ať už se jedná o služební či rekreační cesty. Tento typ pojištění na cesty nabízí i ČSOB Pojišťovna, a to pro jednotlivce i pro skupiny, formou produktu  s příznačným názvem – Atlas.

Čím se Atlas pyšní?

Základem plnění cestovních pojistek je úhrada nákladů za léčebné výlohy v zahraničí. Pojišťovny však nabízí i různá připojištění, služby i akce navíc. ČSOB Pojišťovna nechce být pozadu. Pojďme si prohlédnout co si pro své klienty přichystala.

Asistenční služba v českém jazyce

Služba je k dispozici čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu. Je připravena poradit v každé situaci – a kdykoliv. Pro komunikaci s pracovníky asistenční služby je však nutné znát a nadiktovat číslo své smlouvy.

Automatické prodloužení pojištění

Pokud bude klient nucen z nečekaných důvodů pobývat v zahraničí déle než plánoval, pojišťovna mu pojistku automaticky prodlouží, aby zůstal pojištěn po celou dobu svého pobytu. Automatické prodloužení se vztahuje k událostem jako je například stávka v cizí zemi, přírodní katastrofa, nebo hospitalizace v nemocnici.

Komplexní lékařské ošetření

V ceně pojištění je zahrnuto komplexní lékařské ošetření, výhodou je, že zahrnuje například i ošetření zubů před akutní bolestí. A co dále?

 • pobyt v nemocnici
 • léky předepsané lékařem
 • přeprava do nejbližšího zdravotnického zařízení a následně zpět do místa pobytu v zahraničí
 • převoz pojištěného do ČR v případě že nebude moci ze zdravotních důvodů použít plánovaný dopravní prostředek
 • přivolání opatrovníka
 • převoz tělesných ostatků do ČR ošetření zubů pro utišení akutní bolesti (v rámci Evropy do 5000Kč, v ostatních zemích do 10000Kč)

Sleva 10% při sjednání online

Sjednání online je na webu ČSOB Pojišťovny velmi jednoduché, intuitivní a rychlé. Na přehledné kalkulačce lze zjistit cenu, a následně pojištění sjednat a vytisknout všechny potřebné dokumenty. Celý proces lze zvládnout do pěti minut. Při sjednání z pohodní domova či kanceláře navíc ušetříte 10 procent.

Úhrada léčebných výloh a limity plnění

Jak již je psáno výše, produkt nabízí finanční kompenzaci za komplexní lékařské ošetření zahrnující několik různých položek. Jaké jsou však limity plnění a ceny? Při ošetření zubů z důvodu akutní bolesti jsou limity stanoveny na 5000Kč pro Evropu, a 10000Kč pro ostatní státy světa. Limity dalších léčebných výloh je možné sjednat ve dvou tarifech.

Levnější varianta zahrnuje limit plnění 2,5 mil. Kč, dražší varianta má limit 4 mil. Kč. Ceny pojistného se ale odvíjí i od věku pojištěného (děti jsou brány do 15 let, dospělí od 16 let), od destinace kterou plánuje navštívit (Evropa nebo zbytek světa, přičemž zbytek světa je dražší), a také od toho zda plánuje provozovat rizikové sporty (rizikové sporty jsou samozřejmě opět za přirážku). Při využití slevy za sjednání on-line začíná denní pojistné pro dospělého na 17 Kč.

  Komentáře k článku

 1. Jiří Janů   •  

  Dobrý den,

  je mi 25 let a chtěl bych si pojistit svůj zrak /ať už bych o něj přišel či by se mi zhoršil v důsledku úrazu či nemoci/.

  Pojištění bych měl zájem sjednat kupříkladu na 10 až 15 let dopředu.

  Jaké produkty nabízí Vaše pojišťovna pro krytí takového rizika?

  Děkuji za odpověď,

  Janů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *