parking space man city person 1487891

Hledáte parkování v Praze? Pomůže vám přenosné parkovací oprávnění

Parkování v centru města představuje stále pro mnoho lidí velký problém. Omezení stání a vysoké poplatky za parkování nikoho nepotěší, a to navíc v případě, kdy je kapacita parkovišť omezená. Právě proto se stále více řidičů rozhoduje pro zakoupení přenosného parkovacího oprávnění, které jim umožní parkovat v modrých zónách bez časového omezení.

Ušetřete parkováním v modré zóně

Parkování v Praze představuje aktuálně jeden z nejpalčivějších problémů řidičů, kteří tak nemohou nalézt vhodné parkovací místo ani v případě, že v našem hlavním městě žijí. Vhodné řešení představuje žádost o přenosné parkovací oprávnění, s nímž můžete parkovat v modrých neboli rezidenčních zónách, jako je Praha 8 parkování.

Ty jsou obvykle levnější než placená parkoviště a také můžete parkovat bez časového omezení. V souvislosti s tím se vyplatí zažádat o přenosné parkovací oprávnění, jež využijete zejména v případě, že vlastníte více vozidel. Během chvilky tak můžete parkovací oprávnění převést na jinou SPZ, a to bez ohledu na typ vozidla.

Převeďte parkovací oprávnění během pár minut

Pro převod parkovacího oprávnění není nutné chodit na úřad a vyřizovat spoustu papírování. Provést ho lze rychle a snadno online, například pomocí aplikace Parkingcard.cz. Stačí zvolit městskou část, pro kterou chcete parkovací oprávnění převést, vyplnit požadované údaje a uhradit poplatek. Oprávnění je pak okamžitě přeneseno na zadanou SPZ například pro Praha 4 parkování.

Jelikož vše probíhá online nemusíte vyčkávat na vydání papírového oprávnění, díky čemuž se vyhnete zbytečnému čekání. S parkovacím oprávněním přitom můžete parkovat nejen na modrých, ale i fialových parkovacích zónách v dané oblasti. Prostřednictvím aplikace navíc můžete své oprávnění také sdílet a poskytnout tak parkovací místo i ostatním uživatelům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *