Hypotéka s nízkým příjmem nebo hypotéka pro OSVČ

Hypotéka s nízkým příjmem nebo hypotéka pro OSVČ

Situace na hypotečním trhu v posledních měsících nahrává i těm zájemcům o financování vlastního bydlení prostřednictvím hypotéky, kteří dříve neměli šanci na získání hypotéky od banky. Zatímco ještě poměrně nedávno bylo nutné mít i pro malou hypotéku poměrně vysoký příjem, dneska už to tak úplně neplatí. V bance vám nyní může být poskytnuta i hypotéka s nízkým příjmem.

Banky nyní nabízí i hypotéky pro lidi s nízkým příjmem

Vzhledem k sílící konkurence se banky nebojí poskytovat i rizikovější hypotéky. V současné době vám tak na získání hypotéky postačí i poměrně nízký příjem. Z nedávného průzkumu nabídky českých bank na hypotéky vyplynulo, že na hypotéku ve výši 1,5 miliónu korun vám postačí poměrně nízký příjem. Stačí vám jen 17 tisíc korun čistého. Zatímco dříve banky požadovali minimální čistý měsíční příjem přes dvacet a dost často i třicet tisíc korun, dnes už vám stačí mnohem méně.

Podobnou hypotéku, tedy jeden a půl miliónu korun s čistým měsíčním příjmem 17 tisíc korun vám nabídne třeba Česká spořitelna. Podobná situace je i u EQAU bank. Ani v jiných bankách nebudete pro vyřízení hypotéky potřebovat nějak závratně vysoký příjem. I u ČSOB, GE Money Bank, Poštovní spořitelny, nebo UniCredit bank můžete získat hypotéku na 1,5 miliónu korun s čistým měsíčním příjmem pod 20 tisíc korun.

Srovnání hypoték

Pokud hledáte hypotéku, můžete se podívat na srovnání různých hypoték. V přehledném srovnání najdete aktuální nabídky od všech českých bank, které momentálně nabízí hypotéky. Můžete si vybrat z různých nabídek. Ve srovnání je zařazena i hypotéka pro OSVČ, hypotéka bez doložení příjmu nebo i hypotéka bez registru. Porovnali jsme pro vás různé druhy hypoték.

Abyste si vybrali tu správnou nabídku pro financování vašeho nového bytu nebo domu, je dobré srovnat co nejvíce různých nabídek. Vždy byste se měli dívat nejenom na to, jaká je úroková sazba u vámi vybraného produktu. Důležité je i všímat si všech různých poplatků, které vám hypotéku mohou pořádně prodražit. Jedná se především o poplatky za sjednání hypotéky, za odhad ceny nemovitosti, pravidelné poplatky za vedení hypotéky a všechny další. Jen poplatky vám mohou hypoteční úvěr prodražit i o několik desítek tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *