Insurance Home Protection

Co všechno lze financovat hypotékou? Budete příjemně překvapeni

Obvykle si hypotéku spojujeme jen s pořízením vlastního bydlení. To je však jen ona příslovečná špička ledovce. Její zacílení má totiž mnohem širší záběr. Věřili byste, že se do tohoto rámce vejdou třeba i právnické služby?

O hypotékách se v poslední době často mluví. Neustále zlevňují, takže je možné v současnosti získat opravdu nízký úrok. Pořídit si můžete nejenom dům či byt, ale také pozemek. Hypotéka se rovněž hodí pro:

  • rekonstrukce a modernizace většího rozsahu,
  • úhradu dědické daně nebo k zaplacení daně z nemovitosti,
  • pokrytí mnohdy drahých právnických služeb, spojených s koupí zvolené nemovitosti.

20 % vlastních prostředků? Výjimky existují

Společně s výhodnějším pořízením hypoték se v současnosti stále hlasitěji mluví i o jejich nedostupnosti. Našetřit si 20 % nutného finančního polštáře ze svého je mnohdy nad síly většiny mladých rodin. A právě pro ně mají stavební spořitelny připraveny výhodnější podmínky. Například Raiffeisen stavební spořitelna vychází vstříc mladým žadatelům prostřednictvím úvěrů s vyšším LTV. Stačí si zvolit produkt nazvaný HYPOsplátka.

Potřebujete nové bydlení co nejdříve? Pak vás určitě potěší, že Raiffeisen stavební spořitelna sází na moderní technologie – většinu podpisů lze odbavit elektronicky a úvěrové smlouvy se zpracovávají on-line. Více než 50 % úvěrů je proto podle interních statistik banky schváleno do 24 hodin!

House Home Ownership Domestic

Co všechno lze financovat hypotékou? Budete příjemně překvapeni

Proč si zvolit právě HYPOsplátku od Raiffky?

Zažádat si můžete o úvěr s úrokovou sazbou, začínající na 1,89 % ročně a to s pojištěním od Uniqa pojišťovny. Díky zrychlenému procesu schvalování vám potřebné finanční prostředky dorazí na účet během velmi krátké doby. Nemusíte se tedy bát např. dlouhodobého nuceného setrvávání v nevyhovujícím podnájmu apod.

V peněžence vám neudělá vítr ani samotné uzavření smlouvy – Raiffeisen stavební spořitelna vám ji totiž nabídne zcela bez poplatku za sjednání. Díky velkoryse řešené době splácení si můžete hypoteční závazek rozložit až na dobu 30 let. Nenaložíte si tak na svá bedra víc, než unesete. A samozřejmostí je i výběr fixace. Raiffeisen stavební spořitelna vám aktuálně nabídne tříletou nebo rovnou pětiletou fixaci.

Na co se připravit při uzavírání hypotéky

Jde o účelový úvěr jištěný nemovitostí – na to pamatujte. Stavební spořitelna či banka si tak musí vždy zjišťovat vaši bonitu. Nevychází jen z doložených příjmů (sociální dávky se nepočítají), ale také z výše vašich dosavadních závazků, naspořených rezerv a výpočtu životního minima – jiná částka musí zůstat na živobytí čerstvě sezdanému páru a jiná rodině s dospívajícími dětmi.

Podívejte se, jak výhodné podmínky může HYPOsplátka od Raiffeisen stavební spořitelny nabídnout právě vám. A to díky přehledné kalkulačce na stránkách rsts.cz. Pro závaznou nabídku pak stačí kontaktovat nejbližšího úvěrového poradce.

Real Estate Agent Real Estate Home

Tumisu / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *