Euro Denominations

Jak banky úročí vklady v eurech

Jak se vyvíjí úrokové sazby na vklady v eurech? V poslední době některé tuzemské banky výrazně zvýšily úročení vkladů v eurech, aby získaly výhodu před konkurencí. Představme si přehled nabídek úročení některých tuzemských finančních domů.

Banka Creditas a její zvýšení úrokových sazeb

Banka Creditas, která patří k menším finančním ústavům v Česku, poslední srpnový den skokově zvýšila úročení krátkodobých vkladů v eurech. Měsíční vklad nyní přinese střadatelům sazbu 2,5 procenta ročně, tříměsíční vklad 2,7 procenta a půlroční 2,8 procenta.

Porovnání s jinými zeměmi

Zatímco v Polsku a Maďarsku představují eurové vklady 13 procent, respektive 20 procent všech depozit, u českých domácností je to jen necelých pět procent. I tak jde v přepočtu o více než sto miliard korun, z nichž drtivá většina leží na běžných účtech, které nejsou úročeny vůbec.

Banka Creditas a její strategie

Banka Creditas se snaží oslovit klienty, kteří drží či používají eura, a její generální ředitelka Eva Collardová doufá, že zvýšení úroků přiláká nové peníze do banky.

Zvýšený zájem o eurové vklady

Růst zájmu o eurové vklady zaznamenává u termínovaných, ale i jiných vkladů také ČSOB. Vedle tradičních produktů pozorujeme také rostoucí zájem o investice do fondů peněžního trhu v eurech a dolarech.

Naopak bance stačilo na začátku srpna přidat do nabídky k termínovaným vkladům také nový eurový spořicí účet s úrokovou sazbou 0,75 procenta a klientů začalo přibývat.

J&T Banka na druhou stranu nezaznamenala žádné výrazné zvýšení vkladů, možná i proto, že minimální vklad musí dosahovat ekvivalentu v hodnotě jednoho milionu korun.

Jako zákazník byste měli pečlivě sledovat vývoj úrokových sazeb a vybírat takovou banku, která nabízí nejlepší podmínky. Zvýšené úroky na vklady v eurech mohou být atraktivní pro ty, kteří chtějí diverzifikovat své investice. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv banku, důležité je si vždy pečlivě přečíst všechny podmínky a být si jistý, že rozumíte všem detailům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *