Printer D Laptop Prototype Man  - mohamed_hassan / Pixabay

Poptáváte 3D tisk? Vše najdete snadno přes internet

Možnosti této technologie jsou mnohem rozmanitější, než kdy dřív. Už zdaleka není určena jen pro průmyslové použití, naopak. Její cena klesla natolik, že si ji dnes může dovolit prakticky každý.

Ve hře tedy nejsou jen nejrůznější průmyslové prototypy, ale třeba i dekorace přesně podle vašeho gusta. Už se nemusíte spoléhat jen na omezenou nabídku obchodů, vše potřebné si můžete zařídit zcela vlastními silami.

Neumíte si navrhnout model? To vůbec nevadí

Základem celé technologie jsou samozřejmě detailně propracované modely pro 3D tisk. Právě díky nim se poté může rozžhavený plast nebo jiný materiál vytvarovat do žádoucí podoby. A právě tento fakt řadu spotřebitelů odrazuje. S rýsovacím prknem si totiž obvykle nevystačíte, do hry vstupuje množství dalších „prostorových“ faktorů.

Ale není třeba mít obavy – specialisté na 3D tisk vám se vším pomohou. Stačí jim jen parametry zamýšleného předmětu, který chcete nechat vytisknout, a o vše ostatní se už postarají. Jde samozřejmě o službu za příplatek, takže není od věci podívat se i po již hotových a volně dostupných modelech. Řada tvůrců je totiž dala k dispozici zcela zdarma. Doporučujeme stránky jako Thingiverse, YouMagine, Free3D, GrabCAD Library nebo třeba Průša prints. A když nepochodíte, oslovte odborníky.

Návrh získáte velmi rychle

Ti mají vždy po ruce ten správný program pro 3D tisk, takže vše potřebné vykouzlí během několika minut (samozřejmě záleží v tomto směru i na složitosti zadání). Chcete se o tom přesvědčit na vlastní kůži? Pak navštivte eshop.sharplayers.cz a vyzkoušejte, jak snadné to je.

Můžete si nechat vyrobit produkt podle vlastního zadání, pokud ovšem 3D tisku propadnete, pak tu seženete veškeré přístroje, programy i materiál, které byste mohli potřebovat. A samozřejmostí je  i odborná podpora přes telefon nebo e-mail. Vašemu 3D dobrodružství tak už nebude zaručeně nic stát v cestě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *