Přestaňte šetřit, ušetřete!

Kde hledat informace o půjčkách?

Přestaňte šetřit, ušetřete!

Hans / Pixabay

Žádaným tématem dnešní doby jsou peníze. Současná situace na trhu, mizení hotovosti z našich peněženek, snižování příjmů a zvyšování výdajů a vlastně celkový posun vpřed nutí člověka vyhledávat si informace z oblasti půjček, hypoték či obchodování. Přesto je úroveň naší finanční gramotnosti stále kritizována. Pro zlepšování naší finanční gramotnosti a pro vhodné informace v případě potřeby nemusíme chodit daleko. Stačí se podívat na internet a využít služby internetových webů.

Informace z oblasti finančního trhu jsou v dnešní době dostupné na mnoha místech. Je však potřeba si zdroje poskytující informace o půjčkách, stavebních spoření, hypotékách, pojištění, podnikání či investování prověřovat, neboť klamavé a nepřesné informace by nám pravděpodobně příliš nepomohly. Kde tedy získat důvěryhodné informace? Kdo nám zodpoví veškeré naše otázky? A co všechno se můžete dozvědět?

Velmi oblíbené půjčky přímo na účet

Jedním z oblíbených finančních produktů současnosti jsou půjčky přímo na účet. Jedná se o úvěr, který odráží současný trend bezhotovostních plateb. Vyřízení bezhotovostní půjčky je rychlejší a pohodlnější. Nemusíte totiž nikam běhat a ani se nemusíte s nikým osobně scházet. Stačí zasednout k počítači a vyplnit formulář nebo vzít do ruky telefon a poslat SMS. Ano, skutečně můžete peníze získat i díky jedné jediné SMS. Půjčky přímo na účet jsou i přehlednější. Částka vám dorazí jednorázově na účet a vy nemusíte přepočítávat bankovku po bankovce, zdali vás poskytovatel neošidil.

Nový start pro páry

Dalším oblíbeným produktem bývá novomanželská půjčka. Mladé páry se chtějí osamostatnit. Chtějí odejít z domu rodičů a vysokoškolské páry zas chtějí odejít ze studentských bytů. Není se čemu divit, každý z nás chce mít přece svůj klid a soukromí. Novomanželská půjčka bývá typicky poskytována státem mladým párům do 36 let. Tato pomocná ruka od státu má své výhody i nevýhody. Výhodou je například nízký úrok a nevýhodou je nemožnost financovat jí pořízení nemovitosti. Na druhou je na trhu i mnoho dalších finančních produktů, jako jsou hypotéky či spotřebitelské úvěry.

Sídlo pro podnikatele

A teď z trochu jiné oblasti, tedy z oblasti podnikání. Tak jako jsou poskytovány podnikatelské úvěry, poskytují některé společnosti i virtuální sídlo pro OSVČ. O co se jedná? Pokud pracujete z domova, nemusí být výhodné udávat jako svoje sídlo právě váš domov. Namísto toho můžete využít virtuální kanceláře sídlící ve velkém městě. Nejenže to působí mnohem reprezentativně, ale vy si tak zajistíte i to, že vás doma nepřekvapí ani klient, ani kontrola z finančního úřadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *