Úrazová životní pojištění

Ochraňte své auto před škodou s havarijním pojištěním

Úrazová životní pojištění

harry22 / Pixabay

V dnešní době vlastní auto většina z nás. Potřebujeme na cestování do práce, přepravu dětí do školy, velké nákupy či dojíždění za lékařem. Díky autu se dostaneme, kamkoli potřebujeme, i do míst, kam nás ani hromadná doprava nedoveze. Stejně tak jak je ohroženo zdraví člověka, je ohroženo i naše auto. Někdo jej může vykrást či úmyslně poškrábat, může na něj spadnout strom či jej mohou poškodit kroupy. Taktéž do vás může narazit jiné auto či tím pachatelem můžete být vy. Otázkou tedy není, zdali je havarijní pojištění důležité, ale jak si je vybrat. Vyzkoušejte kalkulačku havarijního pojištění.

Havarijní pojištění poslouží každému majiteli vozidla, které může ochránit před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, vandalismu, odcizení či proti neoprávněnému užití.

Jak havarijní pojištění funguje?

V okamžiku, kdy máte havarijní pojištění uzavřeno a vašemu autu se něco stane vlivem vandalů, přírodních živlů, zloděje či havárie, můžete pojistnou událost nahlásit pojišťovně. Ta vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, kterou vaše vozidlo utrpí. V případě, že dojde k havárii vašeho vozidla s jiným vozidlem, havarijní pojištění pokryje pouze škody na vašem vozidle, kterého se havarijní pojištění týká. Škody vzniklé na druhém vozidle jsou kryty z povinného ručení.

Kalkulačka havarijního pojištění

Havarijní pojištění není povinné, nicméně se vám vyplatí a jeho zřízení je třeba zvážit. Havarijní pojištění můžete vybrat pomocí kalkulace havarijního pojištění. Existuje pestrá nabídka pro havarijní pojištění. Kalkulace srovnává všechny tyto typy, například Allrisk (havárie, živel, odcizení), střet se zvěří, pojištění čelního skla, krupobití a živly, vandalismus, krádež i odcizení.

U kombinací typů případů zaplatíte menší částku, na druhou stranu vaše auto nebude kryto pro všechny možné situace. Havarijní pojištění bychom tedy neměli vybírat jen podle ceny. Zaměřit bychom se měli hlavně na aspekt pokrytí všech možných případů, které se mohou vašemu autu přihodit, neboť kdo je připraven, není překvapen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *