Cestovní pojištění Allianz

Krátkodobé cestovní pojištění Allianz

Cestovní pojištění je nepovinné pojištění, které si většina klientů sjednává s vybranou pojišťovnou před cestou do zahraničí. Pojištění slouží k úhradě léčebných výloh v případě onemocnění či úrazů, ale může sloužit i k uhrazení škody způsobené třetí osobně atd. Klient si vybere pojistnou dobu (většinou na dobu kterou plánuje strávit v zahraničí) a výši pojistného krytí.

Cestovní pojištění Allianz – krátkodobé pobyty

Tento typ krátkodobého cestovního pojištění u Allianz lze uzavřít maximálně na 120 dní (do některých destinací jen na 90 dní). Je vhodné pro dovolené, i služební cesty.

Neomezený limit léčebných výloh na každou cestu

Jedna z hlavních výhod, kterou na svém webu Allianz předhazuje, je neomezený limit léčebných  výloh. Pro klienta to znamená jistotu, že ať budou náklady na případnou léčbu jakékoliv, nebude muset nic doplácet ze svého. Pojištění lze sjednat na každou cestu – vztahuje se na sportovní (v základní verzi zahrnuje až 100sportů), pracovní i turistické cesty.

Je libo pojištění stornopoplatků?

Klienti kteří dlouho plánují vysněnou dovolenou a těší se na ni, se také často obávají že z důvodu náhlé nemoci nebo nečekané rodinné události nakonec nebudou moci odcestovat. Nejenže by tak přišli o kýženou cestu, ale často by ještě k tomu ztratili kupy peněz, které propadnou hotelu, dopravní společnosti nebo cestovce. V rámci pojištění stornopoplatků Allianz nabízí úhradu až 80% ze stornopoplatků pokud klient plánovanou cestu bude nucen zrušit. Pojištění se může týkat storen za celý zájezd, nebo třeba jen za letenky či hotel, a lze uzavřít v okamžiku zaplacení cestovní služby která v podmínák obsahuje právě podmínky pro stornování.

Plnění pojišťovna vyplácí při následujících důvodech zrušení cesty:

 • náhlé akutní onemocnění, úraz
 • úmrtí (pojištěného, nebo osoby blízké)
 • značné škody na majetku
 • podání žádosti o rozvod
 • zmeškání dopravního prostředku
 • obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru

Ochrana při rizikových sportech

Při základní verzi pojištění je klient pojištněn při vykonávání až stovky sportů. Pokud plánujete v zahraničí vykonávat některý z rizikových sportů, zkontrolujte si zda je v základním výčtu uveden. Pokud ne, zvolte speciální ochranu při dalších sportech. Do složky třiceti rizikových sportů pojišťovna zahrnuje například jachting, krasobluslení, či různé bojové sporty.
Běžná ochrana na cestách zahrnuje tyto položky:<

 • Pojištění léčebných výloh (ambulantní ošetření,hospitalizace, léky, transporty, repatriace), s neomezeným limitem plnění
 • Úrazové pojištění (smrt úrazem na 300000Kč, trvalé následky 400000Kč, denní odškodné 100Kč)
 • Pojištění zavazadel  (základní limit 20000Kč,připojištění 50000Kč, zpoždění letu nebo zavazadel 200Kč za hodinu až do 5000Kč, pronájem sportovního vybavení 1000Kč za den až do 5000Kč)
 • Pojištění odpovědnosti za škodu a jinou újmu (újmy na zdraví 10000000Kč,  škody na věci 5000000Kč, následné škody 500000Kč, škody způsobené psem nebo kočkou 100000Kč)
 • Doplňkové asistenční služby (všechny škody z doplňkových asistenčních služeb 35000Kč, právní pomoc 35000Kč, náhradní pracovník 35000Kč, opatrovník 35000Kč, doklady 5000Kč, technická pomoc 5000Kč)

Chcete si toto cestovní pojištění sjednat?

Allianz nabízí možnost sjednání tohoto produktu osobně s poradci, nebo na pobočce. Pokud chcete ušetřit čas, nebo se vám nechce na osobní schůzku, můžete využít sjednání přes internet i po telefonu, s platbou online.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *