Exekuce jako bezvýchodná situace?

Vzali jste si půjčku a teď ji nejste schopni splácet? Váš věřitel se rozhodl vymáhat váš dluh prostřednictvím exekuce? Každý z nás se může do takové nepříjemné situace dostat. A ač se to zdá jako bezvýchodná situace, ve skutečnosti tomu tak není. Pomoci vám může soudní exekutor.

Kdo je soudní exekutor?

Soudní exekutor je soukromá osoba s právnickým vzděláním a vlastní praxí, která se zabývá výkonem exekuční činnosti. K výkonu této činnosti ji pověřuje sám soud. Cílem soudního exekutora je vymáhat pohledávky co nejefektivněji a být při své činnosti nápomocen nejen věřitelům, jako oprávněným, ale také dlužníkům, jako povinným.

Exekutorský úřad Ostrava

Soudních exekutorů je po České republice celá řádka. Najdete je téměř v každém městě, pod záštitou exekutorského úřadu daného města. Tak například Exekutorský úřad Ostrava se zabývá nucenými exekucemi, zabavováním majetku a jeho dražbami a svoje služby v podobě exekuce movitých věcí i exekuce nemovitostí poskytuje po celé České republice. Obrátit se na něj mohou fyzické osoby nepodnikající, menší podnikatelé (například živnostníci či malé společnosti) nebo i velké obchodní společnosti.

Pomoc věřitelům i dlužníkům

Exekutor (Ostrava) tu je jak pro věřitele, tak i pro dlužníky. Věřitelé se na něj mohou obrátit v případě, že jejich dlužníci nesplácí svoje dluhy. V takovém případě je však zapotřebí mít tzv. exekuční titul, na jehož základě může exekutor vykonat exekuci. Exekučním titulem může být například notářský zápis či vykonatelný rozsudek soudu, jímž bylo rozhodnuto, že vám má dlužník zaplatit.

Jak již bylo řečeno, i dlužníci se mohou na exekutora obrátit a vyřešit tak svoji zdánlivě bezvýchodnou situaci. Dlužník se může na exekutorském úřadě například přihlásit k dobrovolné exekuci majetku, případně zde získat důležité informace týkající se oddlužení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *