Nábytek a dobrá nálada – jak spolu tyto dvě věci v pohostinství úzce souvisí?

Nikoho nepřekvapí, budeme-li tvrdit, že právě židle, stoly a sedací lavice dělají spolu s výmalbou stěn v každém baru či restauraci onen první dojem, který u mnoha hostů rozhoduje o tom, zda se vašich služeb rozhodnou využít, či ne. Ale ve hře je také podvědomí, a právě na to se často zapomíná.

Hosté z červeného salonku bývají podrážděnější…

Určité barvy přitahují určité typy lidí. Pokud tedy vybíráte restaurační nábytek, měli byste na to myslet. Agresivní barvy = agresivní hosté, byť toto pravidlo nelze uplatnit ve 100 % případů. Mnohdy však způsobí potíže už menší nesoulad, který návštěvníky „přepne“ do jakéhosi stavu mírného napětí. A pak už stačí jen málo, aby negativní pocity vybublaly ven.

Kdo a jak dlouho

Dejte si záležet na tom, aby váš interiér působil jednotně a harmonicky. Ale to není vše. Hned v závěsu si stanovte, kdo bude vaším hostem  a jak dlouho se asi zdrží. Jiný komfort vyžaduje krátké posezení u baru a jiný pohodlné židle, určené pro strávení několikachodové večeře a následné společenské konverzace.

Pro skutečné pohodlí se pro nábytek do restaurace hodí například praktické područky, čalouněné plochy a měkké pružiny s látkou přívětivou na omak. Naopak v bistru by měla ergonomie i postavení nábytku jasně říkat: „Děkujeme, ale pro dlouhodobé posezení si najděte jiné místo, na to vaše totiž čekají další hosté.“ Není to neomalené, nýbrž praktické.

Barové židle a ti druzí

Nebojte se interiér nějak ozvláštnit. Dobře mohou posloužit třeba taburety. Pozor také na výšku sezení, pro obědové menu je ideálních 48 centimetrů, cokoli nižšího je určeno spíše pro dlouhodobý odpočinek a maximum pohodlí. A barové židle? Ty by měly být už od výrobce upravitelné na různé výšky aby dokonale pasovaly k vašemu baru.

Chcete ještě víc? Další šikovné rady pro zařízení restaurace stejně jako nápaditý gastro nábytek hledejte třeba v e-shopu Dublino.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *