Gold Bars Bullion Wallpaper Gold  - flaart / Pixabay

Ochraňte své investice díky nákupu zlata

O tom, že zlato je napříč lidskou historií opravdu efektivním nástrojem pro boj se zákeřnou a mnohdy plíživou inflací, už dnes ví pravděpodobně každý, kdo se alespoň trochu zajímá o ochranu svých financí.

Nikdo totiž nechce, aby se jeho pracně nashromážděný majetek postupem let znehodnocoval. A bohužel ho často znehodnocujeme nevědomky i my sami – a to jednoduše tím, že nakupujeme předměty nebo komodity, z nichž je nutné státu odvést DPH. Rovných 21 % našich financí tak jen tak volně odteče do oné příslovečné stoky.

Zlato je od nákupu DPH osvobozeno

Oblíbenosti zlata v našich končinách tak nejvíce nahrává skutečnost, že právě ono je vůbec jedinou investiční komoditou, u níž tuto povinnou „daň“ odvádět nemusíte. Od této povinnosti je totiž zcela osvobozeno. Takž pokud byste chtěli volit mezi nákupem zlata nebo např. nemovitostmi, obrazy  nebo jinými uměleckými předměty, bude mít tento drahý kov jasnou výhodu. A to samé platí i ve chvíli, kdy si pořídíte investiční stříbro nebo platinu. I u nich se 21 % jejich hodnoty přesune do náruče státu. S tím se bohužel nedá nic dělat.

Zájem o zlato stále roste

A rozhodně nejde jen o nástroj, určený velkým investorům. Naopak. Dnes lze pořídit i opravdu malé zlato (zlaté slitky) o váze jednoho gramu, do kterých může investovat úplně každý. Nejspíš i právě proto letos prodejci zaznamenávají v letošním roce po všech stránkách rekordní zájem nových klientů. To potvrzuje kupříkladu i nejznámější český e-shop se zlatem Zlate-mince.cz, který na našem trhu působí už od roku 2003.

Řady klientů, kteří si nechávají tento drahý kov až na práh svého domova posílat pravidelně a v diskrétních zásilkách, se totiž velmi významně rozšířily o mnoho investorů, jež letos nakoupili zlato úplně poprvé. A není divu, nestabilita moderní doby dlouhodobě výnosným a stabilním investicím rozhodně perfektně nahrává.

Pro koho se nákup zlatých slitků hodí

Pokud také patříte k investorům, kteří rádi drží své finance ve svých rukou a zároveň  nemají důvěru v nejrůznější spořící programy, pak se vám investice do zlata opravdu vyplatí. Tomu nahrává i současný trh, na němž jsou v současné době ve větší míře dostupné i doopravdy malé slitky o váze 1-5 gramů. Jejich cena je taková, že jsou opravdu k mání pro každého.

To je velký posun oproti minulým dobám. Tehdy bylo zcela běžné, že největší spektrum prodejů tvořily zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, což s sebou samozřejmě neslo zvýšené finanční náklady, protože ceny zlatých cihel se pohybovaly v milionech. Díky tomu však movitá část společnosti s velkým předstihem (a relativně pohodlně) zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Dnes už jen sklízí plody své práce a není tedy divu, že se je řada menších investorů snaží napodobit.

Zlato si zamilovali i milovníci patriotismu

Není tomu tak dávno, co se ještě u nás razily zlaté mince z našeho vlastního českého zlata, těženého v Jílovém u Prahy. Například oblíbené svatováclavské dukáty, jejichž ražbu zavedl již Karel IV. se velké oblibě těží dodnes. Pořizují si je tak zejména lidé, kterým záleží na patriotismu a chtějí ho dát patřičně najevo. Jde mimo jiné i o sběratelskou záležitost, takže hodnota takto pořízeného zlata každým rokem stoupá. Pořídit je můžete třeba na stránkách zlatovna.cz nebo osobně v některé z prodejen této společnosti. První z nich najdete v Praze a to v prvním patře Obecního domu. Druhá na vás čeká na Moravě ve Vsetíně, kam s oblibou dojíždějí i investoři ze Slovenska.

Nákupu přes internet se však rozhodně není třeba bát. Naopak. Zásilka k vám domů dorazí opravdu rychle a diskrétně, takže nikdo nepozná, co od poštovního doručovatele právě přebíráte. Zajistěte si základy své ekonomické soběstačnosti a spolehlivé rezervy ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *