House Auction Public Sale Buying  - mohamed_hassan / Pixabay

Pořiďte bydlení v rámci dražby domů v exekuci

Doposud jste si mysleli, že dražby jsou události vyhrazené výlučně pro smetánku, nejbohatší vrstvu? Je na čase vám sdělit pravdu. Dražby se můžete zúčastnit i vy, a pokud hledáte vlastní bydlení, důrazně vám to doporučujeme. Pěkný dům či byt zde totiž můžete pořídit výrazně pod cenou.

Ačkoliv zní dražby a exekuce nemovitostí hrozivě, dražba je poměrně výhodný způsob, jak získat nemovitost – dům, byt, chatu nebo pozemek. Nemovitosti se totiž obvykle začínají dražit na 2/3 jejich tržní ceny, a pokud se je nepodaří prodat v prvním kole, klesá částka kolikrát až na polovinu tržní ceny.

Nejsou dražby nemovitostí v exekuci rizikové?

Ne. Jestliže se zúčastníte dražby nemovitostí v exekuci a uspějete, po zaplacení částky a podepsání všech formalit je nemovitost opravdu vaše. S původním vlastníkem, který se nachází ve finančních problémech, již nemá nic společného. Nemovitost vám nemůže vzít exekutor, nikdo si ji nemůže nárokovat, je zcela vaše.

Žádné riziko nepodstupujete, nekupujete zajíce v pytli. U dražby domů v exekuci se ještě před dražbou běžně vyhlašuje prohlídkový den, kdy máte možnost se na nemovitost přijít podívat. Není-li vyhlášen, vždy můžete kontaktovat pověřenou osobu, kontakt najdete u dražby, a prohlídku si domluvit.

Jak se dražby zúčastnit?

Stačí si vyhlédnout, kdy a kde se koná, a přijít do dražební síně. Řada dražeb, obzvlášť letos v souvislosti s covidem, probíhá online, takže ani nemusíte nikam chodit. Připojíte se z pohodlí vašeho domova. Online dražba nemovitostí v exekuci ovšem vyžaduje přípravu předem. Abyste se mohli dražby zúčastnit, musíte složit dražební jistinu. Při fyzických dražbách tyto peníze donesete na místo, v online světě je musíte poslat na účet, což pár dní trvá. Na Czech Pointu budete také muset ověřit svou totožnost. Všechno tohle jsou však formality, jimiž byste se neměli nechat zastavit. Přečtěte si více informací o tom, jak probíhá dražba nemovitosti, a zapojte se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *