Přestaňte šetřit, ušetřete!

Přestaňte šetřit, ušetřete!

Chcete už konečně každý měsíc vyjít s penězi? Nebaví vás neustálý finanční deficit? Snažíte se vydělávat co nejvíce, ale pořád to nestačí? Vyzkoušejte nějaké odborné finanční poradenství, třeba zrovna to naše. Nemusíte se za nic stydět, že se vám prostě penízky rozutíkávají. To se děje ve většině domácností.

Všichni by proto měli mít na paměti několik jednoduchých rad, které vám peníze udrží na uzdě.

Finanční poradenství pro začátečníky

Pokud teprve s jakoukoliv domácí ekonomikou začínáte, jste tedy studentem, mladým párem, mladou rodinou, či čerstvým absolventem, bude pro vás naprosto nejjednodušší varianta „Papír“. Ne, nejedná se o nejnovější internetovou aplikaci, ani o nejnovější technickou vymoženost.

Vezměte si do ruky obyčejný list papíru a tužku a všechny vaše útraty, věci, které si chcete koupit, i plány do budoucna si zapisujte. Získáte tak pro začátek velice důležitý přehled o tom, jaké jsou vaše měsíční výdaje a kolik tedy budete muset vydělávat. Nejdůležitější jsou samozřejmě položky za jídlo, domácnost a to nejdůležitější oblečení. Všechno ostatní je velký nadstandard, který si můžete dovolit pouze tehdy, pokud si na něj našetříte.

Máte-li jakékoliv velké či malé plány do budoucna, i ty do tohoto finančního plánu zařaďte, abyste si na ně mohli dostatečně našetřit a i s nimi ve vašich měsíčních výdajích počítejte.

Finanční plán pro pokročilé

Pokud již nějakou dobu bydlíte sami, máte již nějaký ten rok fungující rodinu, nebo jste již v penzi a potřebujete si na něco většího našetřit, i pro vás je důležitý dobrý finanční plán. Všechno si můžete taktéž například sepsat na papír a podle toho si stanovit výši úspor. Nepůjde-li vám ušetřit měsíčně tolik, kolik jste si stanovili, je ještě jednodušší metoda – hned na začátku měsíce si danou částku odložte do nějaké kasičky nebo obálky. Vždy tak budete mít jistotu, že ušetříte přesně tolik, kolik chcete.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s překladatelskou agenturou www.inveniomedia.cz a webem www.finslovnik.cz

Přestaňte šetřit, ušetřete!

Hans / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *